• BIST 105.026
 • Altın 162,577
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430
 • Rize 5 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 4 °C
 • Trabzon 6 °C
 • Samsun 5 °C

ABDestli Kapitalizm-2

Osman KAYA

 

Yazılarımın birilerini rahatsız ettiğini görmek , doğru yolda olduğumun en önemli işaretlerinden biri...Doğru yoldayım.. Kapitalizmin din üzerine oynadığı oyunları görmem ve bunları dile getirmem bazılarını rahatsız etmiş olmalı... Zülfü yare dokunduk yani... Ne kadar güzel... Biz elbette konuşacağız.. Din adına voli vuracaksınız.. Biz susacağız..Cepler para ile dolacak biz susacağız... Uluslararası emperyalizmin din faşizmi taşeronlarını ağa babalarınızın sayesinde destekleyeceksiniz biz susacağız... Neden? Neden peki?.... Bizim susmamızı hangi hakla istiyorsunuz?

Bize diyorsunuz ki ABDestli Kapitalizm den bahsederken neden ABDestli Komünizmden bahsetmiyorsun? Gerekirse ondan da bahsedeceğiz... Bahsetmişizdir ya da ediyoruzdur. Ancak muhalefetin ahlaki kuralı şudur: eğer muhalefet edecekseniz gücü elinde bulundurana muhalefet edeceksiniz ki, o yanlışlarını düzeltsin ya da düzeltemiyorsa çekip gitsin.. Daha iyisi gelsin ya da daha iyisi oluşturulsun..


ABDestli Kapitalizm deyimiyle ne İslamın kendisi ne de İslamdaki herhangi bir ritüel töhmet altında bırakılıyor. Aksine bir manipülasyonun dinsel kılıfa büründürülüp pazarlanması eleştiriliyor burada...

Dinin kullanılması eleştiriliyor... Bakın bu ülkedeki din bezirganlıklarına.... Annesinin diz kapağına namahrem diyenden tutun, 6 yaşındaki çocuğa nikah kıyılabileceğine kadar her türden zırva İslam kılıfına büründürülüp pazarlanmıyor mu?

Adam Parti kuruyor bana oy verenler hizbullah, oy vermeyenler hizbüşşeytandır demiyor mu?

Her türden pisliğin hilenin hurdanın, gasbın rezaletin kamuflaj elbisesi din değil mi bu memlekette?

Birinin hatasını söylediğinde,karşındaki hataya itiraz edememesine rağmen, '' tamam ama alnı secdeye değiyor bu adam hata yapmaz'' denmiyor mu?

Koca süpürge kadar sakallı adamlar '' savaşta yüz tane de olsa cariye alabilirsiniz'' demiyor mu? sen kimi cariye ediyorsun be hey utanmaz adam diye soran var mı bu adama?

Adam , boğaza bıçak çalıyor, uygulamanın adı İslam... Adam 4 kadından bahsediyor uygulamanın adı islam...

Adam Natoya evet diyor , uygulamanın adı İslam...

Adam parayı putlaştırmış, uygulamanın adı İslam....

Adam tecavüze uğradı diye kadına 100 kırbaç vuruyor bu uygulamanın adı islam...

Adam özgürlük istiyor dini inancı için, fakat o dini inancı uygulamayana '' O... '' diyor.

Adam Kuranı menfaate göre yorumluyor egemenlere göre yorumluyor uygulamanın adı islam...( hatırlatırım, eski diyanet işleri başkanlarından biri olan Tayyar Altıkulaç , kürtaj haram değil derken, Ali Bardakoğlu kürtaja haram değerlendirmesini yaptı.Dini konjonktüre göre değerlendiren en yetkin din adamları ise buna ne demek gerekir?)

100 tane cemaat veya tarikat varsa bunlar menfaat şebekesi olmuş, uygulamanın adı İslam...

Adam diyor ki eşinle cima yatarken beni düşüneceksin beni düşünmesen çocuğun şeytanın çocuğu olur diyor... Bu uygulamaya da İslam deniyor.


Adam ben senin şeyhinim , ben rüya gördüm rüyamda senin benle sevişmen lazım, o zaman doğacak çocuk gelecekte mürşit olacak diyor, bunun adına İslam deniyor.

Adam cin çıkarıyor bunun adına İslam deniyor... Zulüm, haksızlık, kabalık, hile hurda, soygun talan almış başını gitmiş, eleştirdiğinde cehennemliksin...

Biz diyoruz ki bu İslam değil... O zaman da bazılarına göre islam düşmanı, bazılarına göre komünist, bazılarına göre ehli sünnet düşmanı oluyoruz ve cümbür cemaat saldırı başlıyor.

Bu olanlar İslam mı? Eğer İslamsa ben müslüman değilim... Yok değilse, o zaman onunla bununla mücadele edeceğinize kalkıp da din üzerinden pislik yapanlarla mücadele etmeniz gerekmez mi?

Ben inancıma Sosyal islam diyorum... Hemen patlıyor sesler... Böyle demeeeeeeeeee...

E be hey adamlar, şu ana kadar kendi aranızda, nurcu, süleymancı, nakşibendi, mahmutcu, fethullahcı, tevhidci, malatyacı, rahmetçi, selametçi, okuyucu, yazıcı, med zehracı, menzilci, hizbullahcı vb diye adlandırmalar yaptınız sorun olmadı da BEN SOSYAL MÜSLÜMANIM DEDİĞİMDE Mİ SORUN OLUYOR? O ZAMAN BEN ÇATLASANIZ DA PATLASANIZDA İFADE EDİYORUM... BEN ATATÜRKÇÜ SOSYALİST BİR MÜSLÜMANIM... BU BÖYLE BİLİNE...(DEVAM EDECEK)

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40