• BIST 109.050
 • Altın 153,015
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051
 • Rize 8 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 6 °C
 • Trabzon 11 °C
 • Samsun 11 °C

AKADEMİSYENLERİN BARIŞ BİLDİRİSİ...

Osman KAYA

AKADEMİSYENLERİN BARIŞ BİLDİRİSİ VE SONRASINDAKİ GELİŞMELER ÜZERİNE ÜZERİNE DĞEERLENDİRMELER

Her zaman yazmışımdır. PKK üzerine iyi niyet besleyenler gaflettedirler. Hangi maksatla olursa olsun PKK yı masum gösterenler korkunç bir hatanın içindedirler.. PKK faşist bir örgüttür. Yöntemsel olarak bu böyledir, fikirsel olarak bu böyledir, eylemsel olarak bu böyledir. Tezleri çürüktür.Geçersizdir. Uygulanamaz niteliktedir ve bu memleketin aleyhinedir.

Her zaman vurguladım zaman zaman da vurgulamaya , ortaya koymaya devam edeceğim.. Dünyadaki bütün insanlar bir araya gelse, PKK nın katlettiği bebekler, büyükler falan dirilse, yaralananlar da iyileşip hepsi cümbür cemaat bir araya gelip bana PKK nın çok mükemmel bir örgüt olduğunu söyleseler bile bana bunu asla kabul ettiremezler.Çünkü PKK insanlık düşmanı, özgürlük düşmanı bir örgüttür.Bu böyle biline...

Yanısıra AYDIN olarak ortaya çıkanların da BARIŞ adına ortaya koyduklarını da ben benimsiyor değilim.. Çünkü PKK ile barış falan olmaz ve olmayacaktır.PKK ile olan sorunun tek çözümü PKK nın tüm silahlarıyla beraber teslim olmalıdır.. Bu da böyle biline.. Bu açıdan aydın olarak ortaya çıkanların BARIŞ gibi masum bir kavramı alıp ta kullanmaları son derece yanlıştır. Çünkü PKK öncelikle bir güvenlik sorunudur ve güvenlik sorunu ancak ve ancak o sorunu meydana getiren unsurların kayıtsız şartsız teslimiyetiyle çözülür. Ben bunu çok öncelerden de , ÇÖZÜM SÜRECİ denen saçma sapan süreçte de , bu günde bunu savunuyorum yarında bunu savunacağım...Bu da böyle biline... Ama daha söylenecek çok şey var mesele bu kadarla bitmiyor...

O kadar çelişki var ki bu memlekette, çıldırmamak, zivaneden çıkmamak imkansız...

Bazılarını ele alalım, irdeleyelim ve bu noktadan yola çıkarak değerlendirmeler yapalım...

Şimdi öncekli olan nedir bakalım.. Olay şudur:Bir gurup kariyerli insan - ki bunlara aydın deniyor, aydınlık nerede başlar nerede biter, kim aydındır kim değildir elbette tartışma konusudur.-özetle şu ifadeleri içeren bir deklarasyon yayınladılar:

"Müzakere koşullarının hazırlanmasını ve kalıcı bir barış için çözüm yollarının kurulmasını, hükümetin Kürt siyasi iradesinin taleplerini içeren bir yol haritasını oluşturmasını talep ediyoruz. Müzakere görüşmelerinde toplumun geniş kesimlerinden bağımsız gözlemcilerin bulunmasını talep ediyor ve bu gözlemciler arasında gönüllü olarak yer almak istediğimizi beyan ediyoruz. Siyasi iktidarın muhalefeti bastırmaya yönelik tüm yaptırımlarına karşı çıkıyoruz.Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz."

Şimdi bu sözlerin iler tutar bir tarafı yoktur. Müzakere deniyor.. Kiminle müzakere... Katliam makinesiyle mi?

Elbette bu apaçık yanlışlık ,aklı başında olanlarca apaçık olarak görülmekte.. Peki ya başka yanlışlıklar.... deşeceğiz bunları.. öyle yok.. Hiç bir hakikat gizli saklı kalmayacak.....

Şimdi bu kariyer sahibi insanlar için ne deniyor: TERÖRİST... neden: ÇÜNKÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK ÇIKACAK AÇIKLAMALARDA BULUNDU..

Haa.. neymiş demek... TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK ÇIKAN İFADELERDE BULUNMAK TERÖRİSTLİK İMİŞ....

Haaa.. Peki.. geçmişe dönelim o zaman.....dönelimmi?.... dönelimmi?......

şimdi yazacaklarım tamamen yetkili ağızlardan söylenmiş ifadelerdir. Ama isim vermiyorum.. isteyen kendisi bulabilir...

*Türkiye devleti dersim de katliam yaptı... Bunun sorumlusu o dönemin yetkilileridir. Bu gün biz özür diliyoruz...

( PKK ne diyor ,TC her zaman katliam yaptı- yapıyor.. biz Kürtlerin hayatta kalma ve hak arama garantisiyiz.)

Soruyoruz.. Burada TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK OLACAK AÇIKLAMALAR VAR MI YOK MU?

ya da şu ifadelerde:

*Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.

*Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

*Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor.

*Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtler’in, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur. Şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normaldir, meşrudur.

*Abdullah Öcalan Kürtler’in lideridir.

*Dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı.

*Öcalan bölgenin ve Türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

* Bebek katili denen bu kişi çıktı Nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

*Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken...

*Bir zamanlar “Ölmeye hazırım” diyen Öcalan, şimdi “Yaşatmaya hazırım” diyor. Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.

veee final sözzz....

*PKK bir terör örgütü değildir.

Şimdi, sorun şu... Terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek söz TERÖRİSTLİKSE ve bu sözler terör örgütünün ekmeğine yağ sürüyorsa ve terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek sözlerin sahipleri ceza alacaksa o zaman dün bu sözleri söyleyenler neden ceza almıyor? eee bu sözleri söylemek fikir özgürlüğü ise o zaman neden bu gün bu sözleri söyleyenlere demediğinizi bırakmakla kalmıyor ceza vermekten bahsediyorsunuz? ya sizde ceza almaya razı olun ya da bu gün bu sözleri söyleyen sözde aydınların söylediklerini fikir özgürlüğü bağlamında değerlendirerek ele alın.. Var mı başka yol?

şimdi bunu da geçelim .. durun asıl vahim bir hususa parmak basalım....Bir mafya lideri şunu diyor:

''Yukarıdaki satırlarda söylediğim gibi teröristler, onların destekçileri sizler ve yabancı ülke istihbaratları kısacası hepiniz, hedefinize ulaşıp DEVLET'i işlemez hale getirirseniz şunu iyi bilin ki; bu VATAN'ın EVLATLARI'ndan asla merhamet görmeyeceksiniz.

Tekrardan söylüyorum; OLUK OLUK KANLARINIZI AKITACAĞIZ VE AKAN KANLARINIZLA DUŞ ALACAĞIZ!!!''

Yazık ülkeme... Yazıklar olsun... Eğer bu ülkenin savunmasını asker ve polis değil de mafya liderleri yapacaksa, bu ülkenin korunmasıyla ilgili değerlendirmeleri, bu ülkeyi tehdit eden unsurları eğer devlet yetkilileri yapmayacaksa, devlet ciddiyetine yakışır tarzda ortaya koymayacaksa......... EYVAAAHHHH.. ..... EYVAAAHHHH.... EYVAAAAAHHH BENİM GÜZEL ÜLKEME....

*

 • Yorumlar 9
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40