• BIST 105.026
 • Altın 162,577
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430
 • Rize 5 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 4 °C
 • Trabzon 6 °C
 • Samsun 5 °C

BU ÜLKEDE -CAHİLLERLE- YAŞAMAK VEYA VATAN ADINA ÖLÜ TACİZ ETMEK

Osman KAYA

30 Yılın üstünde bir bela olarak duran PKK belası.. Uğruna binlerce evladı vatanın toprağa girmesi gerçeği ve ne idüğü belirsiz , anlamsız bir kavga...

Yıllarca hata üstüne hata yapılan, hata yapıldıkça PKK belasının daha da azıttığı daha da baş belası olduğu bir süreç.. Bir kısır döngü..

Aslında sebebi netleşmiş ama bir türlü kabul edilemeyen bir kirli süreçtir PKK ile mücadele...

Aklına esen KÜRT diyor... Bir başkası ERMENİ diyor.. Ama ne Kürt ne de Ermenidir belirleyici olan...

Yani PKK meselesi ne kürt ne de Ermeni meselesidir. Pkk Meselesi- ne kadar aksi iddia edilirse edilsin asla- etnik kimlik meselesi değildir. Pkk meselesi bir ezilmişlik meselesi değildir. Pkk meselesi başta Amerikan emperyalizmi olmak üzere bölgede emeli olan tüm emperyalist güçlerin kışkırtma, tahrik, yönlendirme meselesidir. Yani PKK ile mücadele , bu ülkeyi işgal etmek isteyen emperyalizm ile bu ülkenin ulusal güçlerinin mücadelesidir ve altını çizerek söylüyorum PARTİLER ÜSTÜDÜR.

Bu gerçek dururken, ve PKK militanlarının aslında bir piyondan başka bir şey olmadığı da bilinirken nedense bu konuda alabildiğine taktik ve stratejik hatalar yapılıyor..

Bu hataların bir kısmı PKK lıları neredeyse masum göstermeye hizmet ediyor.PKK kürt halkının ezilmişliğinin sonucu.. Dağa çıkanlara haksız dememeli, bende olsam belki şimdi dağdaydım tarzı ifadeler bu yargıma örnektir...

Bir diğer yaklaşım da ise dağa çıkanların imhası yetmez.. onların ölülerinden bile ÖÇ almak gerekir.

Hemde bunu sadece VATAN adına değil TÜRKlük adına yapmak gerekir. O kadar ki TÜRK dünyada herkese her şeyi yapma hakkına sahip bir özerk ırktır. Bu zihniyetin sahiplerinden biri sanal medyada aynen bu ifadeleri kullanıyordu:

''TARİHTE TÜRKLERİN YAPTIKLARINA BİR BAKALIM ; TÜRKLER BÜTÜN DÜNYAYI SİKMİŞTİR ATİLLA YANİ HUNLAR BU BATILILARIN ATALARI OLAN ALANLAR,OSTROGOTLAR ,FRANKLAR,VİZİGOTLAR,SAKSONLAR ,VİKİNGLER,GOTLAR,SPANİSHLER,GERMENLER .......SİKE SİKE ESİR ETMİŞ KAH SİKMİŞ KAH SÜRMÜŞTÜR AYRICA ÇİNİ TÜRKLER SİKEREK MOĞOL IRKININ DOĞMASINA SEBEP OLMUŞTUR GAZNELİ MAHMUT GAZNE DEVLETİNİ HİNDİSTANDA KURDU ORDAKİLERİ GENE TÜRKLER SİKİP KÖLE ETTİLER ANADOLUYA HİNTLİLERİN BİR KISMINI GETİRDİK ONLARIN YANINDA ERMENİLERİ,FARSLILARI VE ARAPLARIDA SİKEREK KÜRT IRKININ DOĞMASINA SEBEP OLDUK AYRICA SELÇUKLULARDA BİZANSI OSMANLIDA TEKRAR BATININ ÜZERİNDEN GEÇEREK TÜRK KANINI BURADAKİ HALKLAR ÜZERİNDE KESKİNLEŞMESİNE SEBEP OLMUŞTUR BU YÜZDEN ABD DEN MELUNCANLAR ÇIKIP AKRABA OLUYOR KIZILDERİLİLER ÇIKIYOR AKRABA OLUYOR KAN TESTLERİ BABANIZIN TÜRKLER OLDUĞUNU SÖYLÜYOR BABANIZ TÜRK LAN ANANIZIN KİM OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL SOY BABADAN GEÇER SONUÇ OLARAK YA PİÇSİNİZ YADA TÜRK''

İşte bu kafanın sahipleri geçenlerde utançla izlediğimiz bir tabloya imza atmışlardır:

Güvenlik kuvvetlerine ait zırhlı bir aracın arkasına PKK lı bir teröristin cesedi bağlanmış sürüklenmekte...Ve sosyal medyaya düşen görüntülere yansıdığı kadarıyla alabildiğine hakaret ve küfür eşliğinde yapılıyor bu ceset sürükleme eylemi....

Bu inanılmaz görüntü karşısında VATANSEVERLİK ve TÜRKÇÜLÜK modu altında yapılan değerlendirmelerde şu yorumlar yapılıyor:

1-Bubi Tuzağı cesetlerde saklanıyor. Bubi tuzağını imha etme adına bu şekilde bir uygulama var.

2-Terörle mücadele içinde bulunan güvenlik güçlerinin morali çok bozuk. Bir tür deşarj söz konusu..

1. maddeyi ele aldığımızda maalesef üzüntümüz alabildiğine katlanıyor.. Pisliğe kılıf bulma alışkanlığımız, yanlışı meşru gösterme alışkanlığımız çok fazla.. Birkere, bubi tuzağını çok uzun bir sopayla imha etmek mümkün olabilir.. Ya da eğer ipe bağlanıp sürüklenecekse bu on onbeş metre içinde yapılır ve bunun uygulamasının da teknik bir uygulama olduğu her halinden bellidir.. Ayrıca bubi tuzağının imhası için yapıldığında sokak aralarında gezdirilerek değil, çok uzun iple muhtemel patlamanın olması durumunda kimsenin zarar görmeyeceği bir ortamda yapılması gerekir.. Ayrıca bu uygulama kalkıp ta küfürle hakaretle, ve sokaklar arasında adeta dellal gezdirilir şekilde yapılmaz...Hele hele cep telefonu ile kaydedilip te sanki marsa insanlı uzay aracı göndermişiz gibi övülerek ortaya konulmaz...Nereden bakılırsa bakılsın bu uygulamanın aklı evvel zavallılarca yapıldığı bellidir. sadece zavallılık değil aynı zamanda acımasız katil ruhlu insanların alabildiğine yoz uygulaması olduğu da bellidir.

2.değerlendirmeye baktığımızda da alabildiğine anlamsızlık ve yanlışlık görmekteyiz...Biz terörle mücadele dahil olmak üzere her aşamada devlete yakışır bir tutumu ve tavrı takınmak zorundayız.. devletler aşiret mantığıyla hareket etmezler.. devletler aişer kini gütmezler.. devletlerin görevi adaleti tesis etmektir.. Dünyada savaşan, acı çeken, yanında sevdiği katledilen sadece bu insanlar mi? Bir mareşal olan Mustafa kemal kadar savaşmış mı bunlar? ki o Mustafa Kemal savaştıktan sonra önüne konan yunan bayrağı için '' kaldırın '' emrini vermedi mi? İşgal ordularının bu topraklarda ölen askerleri için şu sözleri söylemedi mi?:

''“Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yanyana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.”

Atatürk, (1934)

Haa şunu kabul ediyorum.. PKK militanları anzak askerlerinden de daha alçaktır ama ne kadar alçak olursa olsun ölüye bu muameleyi yapan Bu toprakların askeri, polisi olamaz..

Bir başka örnek vereyim.. Hz peygamberi düşünelim...Amcasını , çok sevdiği amcasını hunharca katledenlere nasıl muamele ettiğini okuyalım:

''Hz. Hamza(a.s)nın şehid edilişini, kendi katili Vahşi’den dinleyelim.

“Ben: Peygamberin üzerine varmaya gücümün yetmeyeceğini biliyorum. Çünkü Ashabı, O'nu yalnız bırakmaz, kimseye teslim etmezler. Hamza'yı ise, vallahi, uyurken bulsam, heybetinden uyandırmağa cesaret edemem. Amma Ali'ye gelince, onu öldürmek için bir fırsat kollayayım bakayım, dedim.

Halk arasında Ali'yi aradım. Derken, Ali, göründü, Kendisi, çok uyanık, girişken, çevik, dikkatli ve etrafını çok iyi kollayan bir adamdı. Kendi kendime “Benim aradığım, hakkından gelebileceğim adamım bu değil!” Dedim.

O sırada Hamza'yı gördüm: Halkı, kasıp kavuruyor, kesip biçiyordu. Ona fırsat kollamak için, bir kayanın arkasına gizlendim.

Hz. Hamza'nın Vahşî tarafından şehid edilişi:

Bir ara, Siba' b. Ümmü Enmar: (Var mı benimle çarpışacak bir yiğit?) diyerek meydan okuyordu.

Hamza, ona: (Gel yanıma ey kadın sünnetçisi olan kadının oğlu!)

(Allah'a ve Resulüne sen misin meydan okuyan?!) dedi ve onu, göz açtırmadan, bacaklarından vurup yere serdi. Üzerine çöküp koyun boğazlar gibi boğazladıktan sonra sür'atle bana doğru gelirken, beni gördü.

Sel suları arklarına eriştiği sırada, ayağı kayıp yıkılınca mızrağımı, onun istediğim yerinden vurmak için, fırlatıp attın . Böğründen vurdum. Hatta mızrağımın ucu, mesanesinden dışarı çıktı!

Hamza bana saldırmak istedi, fakat takatı yetmedi, oracıkta düşerek can verdi. Hamza'nın yanına varıp karnını yardım. Utbe'nin kızı Hind'e götürmek için ciğerini çıkardım. Sonra mızrağımı onun vücudundan çıkarıp Kureyş karargâhına geri döndüm. Benim başka bir işim kalmamıştı. Artık azad olmamı beklemeğe koyuldum.

Vahşi'nin kendi anlatımıyla Müslüman(!) olması

Uhud savaşından sonra uzun bir süre Mekke’de yaşadım. Müslümanlar Mekke’yi feşedince bu defa Taif’e kaçtım. Çok geçmeden İslam ordusu oraya da ulaşınca, yine kaçmak istedim. Dostlarımdan biri bana: Muhammed’in Müslüman olan her kesi affettiğini ve hiç kimseyi öldürmediğini, söyleyince doğruca Peygamber’in yanına varıp huzurunda kelime-i şehadeti getirince Peygamber bana: “Sen Vahşi’ misin?” diye sordu. Evet dedim. “Hz. Hamza’yı nasıl öldürdüğünü bana anlat” dedi. Ben de anlattım. Bunun üzerine hüzünlenen Peygamber bana: “Yazıklar olsun sana, yüzünü benden sakla, bu günden sonra sakın bir daha görmeyeyim seni!” dedi.

Bu cinayeti işleyen Vahşi, İslam’ın güçlenmesiyle köşeye sıkışınca, zahiren Müslüman olarak canını kurtarmaktan başka çare bulamıyor. Yani, Vahşi İslam’ı n hak olduğuna anladığından değil, canını kurtarmak için kabullenmiştir. Eğer Vahşi kalpten iman etmiş olsa, onu affeden Peygamber, bir daha gözüne gözükmemek üzere huzurundan kovmazdı. ''

(zeynebiye com. dan alıntıdır.)

Bir başka örnek daha verelim...Sultan Alparslan ve Romen Diyojen.. Sultan Alparslan, Malazgirt meydan savaşından sonra düşmanını affetmiştir.

Bakın Burada son iki örnek yaşayanlarla ilgilidir. Ve biz ölülerden söz ediyoruz..

Yaşayanlara bu muameleyi yapan bir tarihin çocukları olduğunu iddia eden bu ölü tacizcisi güruh hangi köklerden gelmektedir.

Teröre nefret evet.. dünyanın en haklı psikolojilerinden biridir. Ama işi akıl ve mantığın bağlamından çıkarmamak şartıyla... Bu gün pkk lı alçağın cesedini iple sürükleyenler bilmeli ki sürükledikleri sadece bir sivrisinektir. Asıl sürüklenmesi gereken sivrisinek değil bataklıktır.. Bu bataklık Amerikan emperyalizmidir.Uluslararası emperyalizmdir. Kapitalizmdir. Faşizmdir. Mücadele edilmesi gereken asıl unsur budur. Bu unsur Kuzey ırakta askerimizin başına çuval geçiren güçtür. Asıl boynuna ip bağlanıp dolaştırılması gereken, dünyaya rezil edilmesi gereken, uluslararası emperyalizm ve siyonizmdir.

Ben vatanımı seviyorum diyen herkesin uğraşması gereken kesim bunlardır.Bunun haricinde yapılan her eylem her tutum , aklı başında olmayan her yaklaşım, pkk denilen alçaklar sürüsne zarar vermez, aksine ona katkı sağlar, ona haklılık zemini sunar, onu masum gösterir, ona taze kan taşır.

Evet.. biri size silah doğrultmuşsa onu imha edeceksiniz.. ama imha ettikten sonra cesediyle uğraşmak, asla bize yakışmaz.. Bu tutum Amerikan askerlerine , israil askerlerine yakışır.. Onların adetidir. Onların yaptıklarıdır. Biz ise bize yakışan adamlığı yapmak, olgunluğu göstermek zorundayız... Son olarak şunu söylüyorum.. Pkk lı alçağın cesedini zırhlı aracın arkasında sürükleyip vatana hizmet ettiğini, teröristten öç aldığını sanan zavallı.. Yanlış yoldasın.. Eğer gerçekten bu vatana bir şey yapmak istiyorsan, yılanların başını kuzey ıraktan alın getirin.. Ondan da öte, bütün yılanların başı olan en büyük şeytana karşı tutumunuzu ve duruşunuzu belirleyin.. İzlediğiniz filme ve içtiğiniz kolaya kadar.. Benden söylemesi..

 • Yorumlar 12
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40