• BIST 109.097
 • Altın 153,413
 • Dolar 3,8257
 • Euro 4,5096
 • Rize 11 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 11 °C
 • Trabzon 11 °C
 • Samsun 13 °C

ÇEŞİTLEME

Osman KAYA

 

1- GAZZE... EBEDİ YARAMIZ

Katil İsrail Rutin katliamlarına devam ediyor. Körolası dünya da izliyor. Halkımızda filistine yönelik duyarlılıkvar... Ama bu duyarlılığı potansiyel olmaktan çıkarmak işlevsel hale getirmek gerekir. İş yüzünden İsraile giden hemşehrilerimi kimi yakınlarımı acıyla anarım... Oradan gelen ekmek helal olurmu? inanmam... İsraili meşru tutacak her hareket, her girişim insanlık nezdinde de Allah katında da suçtur.Çünkü İsrail sadece Ortadoğunun değil, insanlık vicdanına saplanmış bir iğrenç hançerdir.Bu hançer isanlığın elbirliğiyle çıkarılmalıdır.ve tarihin çöplüğüne atılmalıdır.

Ancak hala beyni iğdişlenmiş insanlara rastlıyoruz . Meseleyi hala arap meselesi olarak anlayanlar vardır. Filistin meselesi Arap meselesi değildir. Filistin öncelikle ortadoğu, sonra İslam , sonra da tüm insanlık meselesidir.Filistin meselesi ezen ezilen çelişkisinin tam da bam telidir. Filistin meselesinde ya filistinden yanasınız insansınız.. ya da değilsiniz, haydutsunuz...Filistini araplığa bağlayan, bunun üzerine filistine atıp tutanlar, filistini bir kaç kişinin tekeline alanlar, bunun üzerinde suçlamalar yapanlar, filistinlilerin atalarının bu arazileri sattıklarını söyleyip te suçlayanlar, israilin kemalizme büyük destek olduğunu söyleyip te filistine atıp tutanlar, ne kadar büyük yanılgı içindedirler. Çünkü bu tezlerin hepsi yanlıştır. Ayrıca doğru olsa bile hangi vicdan bebeklerin katledilişine şu ya da bu manadan dolayı ses çıkarmaz?

Bu ne aşiret mantığıdır. Filistin meselesinde kim ne yaparsa yapsın desteklenmelidir. Ayrılıklar bu meselede bir kenara bırakılmalıdır. Dayanışma kültürü geliştirilmelidir.

şu asla unutulmamalıdır: Filistin demek Türkiye demektir.. Filistin demek insanlığın ortak vicdanı demektir.

Filistini araba bağlayan zihniyet ile Filistin direnişinde Yahya Ayyaşla Deniz gezmişi ayrı tutan kör yobaz kafa arasında asla bir ayrım ve farklılık yoktur.

Yaşamımızın sonuna kadar, kanımızın son damlasına kadar Filistinin yanındayız.

2- FİLSİTİNE GÖSTERİLEN DUYARLILIK VE DİĞERLERİ

Onurlu bir insan mazlumun dini, ırkı, dini, yaşadığı coğrafyasına bakmadan yanında olur, tavrını ondan yana alır.

Ölen, baskı altına alınan arap, türk, kürt, laz, çerkez, yahudi, ermeni, roman, hindu, çinli, japon, fransız , ingiliz, kızılderili siyahi, aborijin ve daha ne olursa olsun onun yanında olur. Zulmeden baba ya da kardeşi bile olsa o benim yakınımdır demez onun karşısında yer alır.

Bu açıdan Irak Türkmenlerini de, doğu Türkistandaki mazlumları da ve diğer ezilen ve katledilen halkalrı da anıyor onların yanında lduğumuzu açıkça deklare ediyoruz.

3- HÜKÜMET İCRAAT MAKAMIDIR

Filistin konusunda Hükümete düşen dillendirmek ve kınamak değil açık ve net tavır almaktır. Bu konuda yapılması gereken şey İsrailin büyükelçilerini sınırdışı etmek, İsraille ilgili bütün ilişkileri bitirmektir. Ve gerekirse İsrailin her vuruşunda misliyle karşılık vermektir.

Bu konuda benzer tavrı diğer mazlumlara yapılan baskılarda da koymalıdır.Türkiye yeryüzünün tüm mazlumlarının , zulme uğrayanlarının hamisi , koruyucusu olmalıdır.


4- BU ÜLKEDE LÜMPENLİK, VANDALLIK VE BERDUŞLUKLA MÜCADELE EDİLMELİDİR

İnsalıkta kan gövdeyi götürürken yoz bir hayat yaşayan bir gürüh var bu ülkede... kabadayı raconları keserler ama içi kof, boş.ne filistin umurlarında ne zulüm.. tek dertleri içmek, seks ve aksırınca ve tıksırıncaya kadar yemek içmek...

Gücü yettiğine zulüm, haraç, baskı , yıldırma....

Bu tarz insanlar bu toplumda mikroptur...En büyük terörist bunlardır... Bunlarla mücadele etmek, vücuttaki hastalıklarla mücadele etmek kadar zaruridir.

Korkmamak gerekir bunlardan ... Bunlardan korktukça zulümlerin artacağı asla unutulmamalıdır. İnsaqnların idamına karşıyım ama illa da idam gelecekse, bunlar idam edilmeli demiyorum, itlaf edilmeli diyorum... Çünkü idam insana , itlaf hayvana ait , hayvanlara yapılan bir öldürme biçmidir.

Bu güruhun asla insan olduğuna inanmıyorum.. O nedenle idam değil itlaf edilmelidir.

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40