1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Demokrat Parti Türkiye tam listesi
Demokrat Parti Türkiye tam listesi

Demokrat Parti Türkiye tam listesi

Demokrat Parti'nin (DP) 22 Temmuz milletvekili genel seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verdiği geçici aday listesi açıklandı. Liste şöyle oluştu:

A+A-

"Adana: Bekir Sami Daçe, İbrahim Cevher Cevheri, Nevzat Şaşkın, Veli Andaç Durak, Figen Safiye Toktaş, Mehmet İzlemek, Fikret Adamhasan, Haydar Çakıroğlu, Gönül Soydan, Ayhan Aydoğan, Çiğdem Akça, Serhan Özcandan, Yakup Bulut, Uğur Ünaldı.
Adıyaman: Mahmut Nedim Bilgiç, İsmail Sümer, Mehmet Öztekin, Fatma Karakuş, Hüseyin Kamil Sonsayar.
Afyon: Gültekin Uysal, Uğur Türkmen, İsmail Aktürk, Ceylan Emet, Muharrem Uslu, Nesrin Çelikbilek, İsmail Özdilek.
Ağrı: Şerafettin Aydemir, Nihat Yüce, İsmail Oğur, Abdülkadir Acarbey, İkram Yaşar.
Amasya: Bahadır Tekeş, Ömer Akın, Gülseren Ertopçu.
Ankara 1. Bölge: Sinan Aydın Aygün, Saffet Arıkan Bedük, Mehmet Aypek, Ayla Özbek, Tülay Dursun, Murat İnal, Hüseyin Kılavuz, Tuncer Koca, Banu Erkök, Birsen Temir, Daniye Ebru Tümer, Mete İzzet Özcanoğlu, Enver Ayaz, Mahmut Yetim, Medine Filiz Pehlivan.
Ankara 2. Bölge: Mümtaz Yavuz, Muzaffer Atılgan, Hacı Şahin, Ayşe Şaylı, Ufuk Kılıç, Ahmet Uyanık, Mustafa Demirkan, Mustafa Vuran, Ahmet Kandemir, Hamza Durşen, Mehmet Fatih Akıcı, Filiz Sabriye Özdiler, Tamer Yıldırım, Zubeyir Tokgöz.
Artvin: Adnan Çeltikçioğlu, Adnan Çorbacıoğlu.
Aydın: Ergüven Yakan, Esat Ergüler, Arif Gürdal, Mine Nil Özgen, Yılmaz Menderes, Zafer Galip Keçelioğlu, Hüseyin Çetin, Buket Saran.
Balıkesir: Haydar Altıntaş, Fahrettin Tan, Süleyman Kocabıyık, Fahrettin Dolar, Hayati Köse, Mehmet Yarma, Yusuf Aymankuy, Mustafa Çoban.
Bilecik: Muhittin Erkan Beler.
Bingöl: Faruk Baylaz, Hasan Fehmi Gökel, Ali Kumuş.
Bitlis: Yılcan Geylani, Muhsin Bayrak, Niyazi Altılar, Faruk Çaman.
Bolu: Oktay Türesin, Fahrettin Yılmaz, İrfan Bayar.
Burdur: Mehmet Başaran, Adem Şengül, Baki Varol.
Bursa: Turhan Tayan, Harun Akın, Ahmet Okur, Nuri Karaca, Ahmet Murat Ünal, Ferruh Kaya, Sedat Canlısoy, Füsun Yaşar, Murat Karaman, Peyami Çağlar, İsmail Anıl, Ragıp Ceylan, Nedim Özbalaban, Ahmet Cem Özkardaş, Coşkun Genç.
Çanakkale: Nevfel Şahin, Kemal Sözen, Turan Erginbaş, Nursevil Aşık.
Çankırı: Tuğrul Sidar, Salahattin Paşabeyoğlu, Arif Soytürk.
Çorum: Tahir Mantı, Murat Koçak, Rafet Bağıröz.
Denizli: Hasan Kazdağlı, Zekeriya Er, Mehmet Gözlükaya, İsmail Ağar.
Diyarbakır: Mehmet Salim Ensarioğlu, Abdurrahman Bal, Suna Kepolu, Abbas Hüseyinoğlu, Hasan Erdem, Hamdullah Güleken, Kendal Ak, Edim Ayaydın, Mehmet Lütfi Gürbüz, Mustafa Reşit Burkan.
Edirne: Rafet Sezen, Mehmet Eren, Cengiz Babacan, Feyzullah Cihanser Erel.
Erzurum: Uğur Güzel, Abdülkadir Aydın, Seyfettin Yazıcı, Bülent Güven, Remzi Özgen, İbrahim Erkan Kadıoğlu, Leyla Mutlutürk.
Eskişehir: Halil Ünal, Tahir Üsküdar, Mustafa Barış, Fuat Yahşi.
Gaziantep: Kamil Yaşar Turan.
Giresun: Yavuz Selim Başar, Ali Kara, Haldun Gedikli, Erdem Ekşi, Bayram Usta.
Gümüşhane: İsmail Taştan, Halis Parlak.
Hakkari: Mehmet Necip Zeydan, Abdurrahman Keskin, Hasan Çiftçi.
Isparta: Ertekin Durutürk, Metin Çelik, Mustafa Tutar, Merve Kımıllı.
İstanbul 1. Bölge: Saadet Nevval Sevindi Çalışkan, Faik İçmeli, Tevfik Altınok, Belgin Akol, Üzeyir Özeyranoğlu, Vedat Bayram, İbrahim Fişek, Abdüsselam Furkan Barutçu, Sefer Baylan, Kamuran Kamile Dikbaş, Osman Poyraz, Mustafa İlter Özdil, Abdurrahman Açıkgöz, Hasan Sacit Ertuğ, Mehmet Nakşibendioğlu, Ali Kemal Yılmaz, Ahmet Ünal İnce, Mehmet Oktay Armağan, Harun Özdemir, Kemal Hanağası, Songül Sekmen, Ferda Şar, Ülker Bulut, Mehmet Zeki Akıllıoğlu, İsmail Akyol.
İstanbul 2. Bölge: Celal Adan, Ömer Balıbey, Saffet Pınar Eczacıbaşı, Ayşe Binhan Oğuz, Dursun Çağlayan, İbrahim Güler, Ali Kemal Aksoy, Hatice Bayram, Osman Tanık, Abdullah Silahyürekli, Arzu Yükselen, Mehmet Özdemir, İsmet Savaş, Efrin Bağ, Süleyman Aksoy, Gülderen Işık, Hasan Mutlu, Mehmet Celal Palalı, Yetkin Gündüz, Hatice Çiğdem Erim, Mihrinnisa Mine Çubukçu.
İstanbul 3. bölge: Mehmet Nüzhet Kandemir, Orhan Keçeli, Birol Özcan, Necdet Menzir, İbrahim Hakkı Öztürk Akhan, Salih Yazıcı, Salim Korkmaz, Yusuf Turan Altınoğlu, Yüksel Başalmaz, Hamdi Öz, Hüseyin Reşit Öz, Müslüm Hamaz, Recayi İsenkul, Cemil Kaya, Selma Akbay, Yahya Batur, Kebire Bayraktaroğlu, Sariye Arslan, Ruhi Bayazıt, Ekrem Cihaner, Fesih Çelik, Mahmut Melih Devecel, Hasan Dönmez, Arzu Engin, Halil Hayri Erçağ.
Kars: İlhan Aküzüm, Tekin Gürbüz.
Kastamonu: Şebnem G.Kısaparmak, Haluk Yıldız, Kamil Iğdır, Mümtaz Yücel.
Kırklareli: Mustafa Nalbant, Hasan Hersek, Fahrettin Özün.
Kırşehir: Ramazan Mirzaoğlu, Bilal Işıklı, Arif Kaplan.
Kocaeli: Cengiz Özdemir, Murat Aktürkoğlu, Bekir Usta, Ercüment Şahin, Nadir Arifaşık, Ayşe Yüce, Adnan Koç, Serdar Kaman, Başak Saral.
Konya: Recep Konuk, Nazmi Sırıt, Süleyman Şenol, Hacı Ahmet Kart, Mine Karan, Nafiz Dönmez, Özkan Taşpınar, Ali Seçmen Çevik, Mehmet Dağlı, Necati Yeğenoğlu, Ziya Şifa, Nezih Dağdeviren, Ahmet Vejdiçınar, Cuma Ulusoy, Mustafa Altunışık, İmdat Yücel.
Kütahya: Ahmet Şanlı, Ylmaz Durmaz, İbrahim Ayaşlı, Yüksel Tüysüz, Aslan Ateş, Hasan Hıfzı Göncü.
Malatya: Mahmut Yıldırım, Derviş Ali Kılıç, Ali Kalkan, Mehmet Gültekin, Ayfer Erkan, Salih Taş, Nejla Çitil Tufan.
Manisa: Zeynel Balkız, Ahmet Dutlu, İlter Yüksel, Hüseyin Soygür, Naci Akın, Nihat Onbaşıoğlu, Hesna Dayıoğlu, Hesrin Falay, Murat Uludemir, İbrahim Doğan.
Kahramanmaraş: Halil Aslan, Tahsin Türkçapar, Mustafa Evliya, Cafer Güçlü, Mutlu Fettahoğlu, Bertan Doğan, Gülayşe Yetmez, Mehmet Said.
Mardin: Veysi Şahin, Şehmus Gökçen.
Muğla: Erdal Eroğlu, Latif Sakıcı, Fettin Akar, İsmet Köse, İskender Yılmaz, Saliha Oktay.
Muş: Mehmet Emin Şimşek, Can Aktaş.
Nevşehir: Ahmet Esat Kıratlıoğlu, Zafer Salgın, Murat Boz.
Niğde: Naim Osman Erem, Atila Yıldız, Radiye Cankürtüncü.
Ordu: Fadıl Ünver, Süha Topaloğlu, Hayrullah Ulusoy, Hatice İrem Akşahin, Ali Hikmet Bacınoğlu, Arslan Yüksel, Emine Karaman.
Rize: Köksal Toptan, Elkif Akgül.
Siirt: Hadib İlen, Hayrettin Akgün, Mehmet Hüseyin Bilgin.
Sinop: Yaşar Topçu, Hasan Vehbiersoy, Ali Dalkılıç.
Tekirdağ: Enis Sülün, Müjdat Güler, Tufan Yıldırım, Halil İbrahim Aydemir, Seven Yılmaztürk.
Tokat: Recep Bayyüksek, Mehmet Tucuk, Ömer Faruk Altuntaş, Salih Sarıkaya, Şeref Menteşe, Tekin Celep, Necla Yaprak.
Trabzon: Eyüp Aşık, Mehmet Çakıroğlu, Bekir Bülbüloğlu, Hatice Öztürk, Atilla Ataman, Ziya Usta, Kemal Cevher, Hüseyin Ayaz.
Tunceli: Kamer Genç.
Şanlıurfa: Sedat Edip Bucak, Kemal Kılıç, Hidayet Şen Bayram, Mehmet Atilla, Hüseyin Korkmaz, Mustafa Büyükler, Perihan Çağlar, Hasan Yılmaz Tekin, Ali Rıza Erkoyuncu, Sabri Sabuncu, Hasan Hilmi Kaya.
Uşak: Dalyan Özdemir, Yılmaz Başer, 0nur Aysalıcı.
Yozgat: Taner Demirer, Nuri Efe, Ömer Yıldız, Yavuz Erbaş, Salih Türk, Rifat Ünsalallıoğlu.
Zonguldak: Ali Uzun.
Aksaray: Ömer Gümüşay, Ali Naci Özgül, Mevlüt Yol, Ömer Uzun.
Bayburt: Sinan Köksal, Fuat Bayramoğlu.
Karaman: Ömer Karakışla, Necati Akpınar, Senan Tuna.
Batman: Fari Sözdemir, Ziver Hamitoğlu, Abdüllatif Gökdemir, Esen Sarı.
Şırnak: Mehmet Tatar, Abdurrahman Abay, Hasan Ton.
Bartın: Mustafa Yelkenci, Hüseyin Karagül.
Ardahan: Fatih Rüştü Yılmaz, Orhan Önder.
Iğdır:Şamil Ayrım, Yıldırım Turan.
Karabük: Mehmet Çiftçi, Enver Tümen, Özlem Urgancıoğlu.
Kilis: Mehmet Vakıfşarkbay, Mehmet Sever.
Osmaniye: İbrahim Karayiğit, Abdulkadir Sarı, Ahmet Şanal, Alparslan Yücel.
Düzce: Necmi Hoşver, İbrahim Can, Tuncay Şahin."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.