• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Rize 8 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 1 °C
 • Trabzon 12 °C
 • Samsun 7 °C

HİÇ KUŞKUNUZ OLMASIN, GELECEK ATATÜRKÜN İZİNDE GİDENLERİNDİR

Osman KAYA


Son bir kaç gündür akla hayale sığmayan şeyler oluyor- söyleniyor.
Bir yanda Mehmet MALBORA denen bir insan müsveddesi, bildiğimiz orak ile Mustafa Kemal in anıtına saldırıyor. Diğer tarafta ise Ayhan OĞAN denen bir diğer şahıs milletin gözlerinin içine baka baka aynen şunları söyleyebiliyor: '' yeni bir devlet kuruyoruz , Lideri de Erdoğandır''( Yazık ki bu utanç verici hezeyan bu ülkenin  Cumhurbaşkanının adı kullanılarak yapılıyor.Bu ülkede yeni bir devlet kurulamaz. Kurulu Devlet Türkiye Cumhuriyetidir.Atatürk Cumhuriyetidir.)
Kuşkusuz ki bu eylem ve bu söz , anayasal düzeyde bir suçtur, ama işin hukuk boyutunu bir tarafa bırakıyoruz.Meselenin bir başka boyutu var.Meselenin boyutu şudur, bütün bunlar ne anlama geliyor , niçin yapılıyor?
Bütün bunlar kuşkusuz büyük bir projenin yoklama fiskeleridir.
Nedir bu büyük proje ? Bu büyük proje Cumhuriyeti, Atatürk cumhuriyetini yıkma projesidir.
Mustafa Kemal , o büyük dehası ve kahramanlığıyla yerlerde sürünen, padişahlara kul köle olan bir milletin elinden tuttu ve ayağa kaldırdı. Emperyalizmin en iri köpekleriyle, cana can dişe diş bir mücadele verdi.Emperyalistlere haddini bildirdi. Emperyalizmin tetikçisi Yunanı denize döktü. Amerkan mandacıları Amerikasız, İngiliz mandacıları ingiliz olmaksızın, Fransız mandacıları Fransa nın dsteğini almadan asla ayakta duramayacağımızı savunurken, Büyük önder , karlar üzerinde yatarak, şarapnel parçalarını göğsünde söndürerek bir büyük ulusal kurtuluş savaşı verip bu ülkeyi ve bu ülkenin ezilen insanını ayağa kaldırdı.
Batının , üçüncü sınıf bir millet bile saymadığı bu milleti, Ne mutlu Türküm diyene , Türk Öğün Çalış Güven , diyerek , Emperyalist Batının gözünün içine baka baka,çağdaş uygarlık düzeyini yakalamasını sağladı.
Yobazlığı din sayan, insan olmayı padişahın, şeylerin , ağaların kulu olmak zanneden bu milletin elinden tuttu, bilimin ve aklın ışıklı dünyasına götürdü.
Büyük Devletlere, emperyal güçlere yaslanmadı '' Tam bağımsızlık'' dedi O.

İşte o gün bu gündür, emperyalizmin ajanları, sömürgecilerin utanmayan taşeronları, hem Atatürke hemde onun kurduğu cumhuriyete düşmandırlar. 
Düşmandırlar , çünkü Atatürkçü düşünce demek kula kul olmamak demektir. Atatürkçü düşünce demek, köle değil yurttaş olmak demektir. Düşmandırlar çünkü Mustafa Kemal in kurduğu cumhuriyet özde kimsesizlerin kimsesidir.
Bu milleti cahil bırakıp onu cumhuriyete ve onun kurucusuna düşman yapanlar, bilinki, bu milet belki yalpalar ama asla gerçeği unutmaz.
Milletin içinde menfaatçi, ,iftiracı, yiyici, hırsız, kasaba soytarısı unsurlar elbette vardır. Bu unsurlar kurtuluş savaşında da emperyalistlerle işbirliği içine girmişlerdir. Yakın tarih bu iftiracı utanmazların işgalci güçlerle nasıl işbirliği içinde olduğunu açık ve net bir biçimde anlatmaktadır.Kimlerin hangi cemiyetlere girdiği ve o zamanın zamanında nasıl nemalandıkları bilinen gerçeklerdir.
Bu günün nemalanmacı , nasiplenici hırsızları da Atatürkçü Düşünce nasiplenmelerine engel olduğundan dolayıbu düşünceye düşmanlık beslemektedirler. Bazıları ise iyi günün dostu olarak davranmaktadırlar.
Bu günün dünyasında bir proje olarak Atatürkçü Düşünceyi gözden düşürme çabalarında etkilenerek , nasiplenirim düşüncesiyle Atatürk düşmanlarının yanında yer alan utanmazların varlığına bakmayın. Onlar dünde vardı Ama Mustafa Kemal Atatürkün ışıklı düşüncesi karşısında güneşin gelip  karanlıkları yırtması gibi, dağılıp gittiler.
Yarın Bizimdir dostlar. Buna inanın.
Yarın Mustafa Kemal Atatürkün ışıklı düşüncelerinden yanadır. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Demek geleceğin ışıklı düşüncelerinin sahibi demektir.
Mustafa Kemal, kalpte alevlenen, vatan sevgisidir, başka unsurları sadece teferruat gören.
Mustafa Kemal Barıştır.
Mustafa Kemal bilimdir, hoş görüdür, dayanışmadır, birlik beraberliktir.
Mustafa Kemal demek ilerlemektir. Çürüme değil devrimciliktir.
Mustafa Kemal Atatürk demek, yaşamak için gerektiğinde ölmesini bilme bilincidir.
Demokrasidir Mustafa Kemal Atatürkün düşüncesi.Cumhuriyettir. Hemde halkın demokrasisidir. Ezenlerin değil, ezilenlerin demokrasisidir Mustafa Kemal Atatürkün düşüncesi.

Nemacılar, goygoycular, nasipçiler, protokol sevdalıarı, iftiracılar, sanıyorlarki, biz yalanla dubara ile iftira ile, tehdit ile , yalanla , şarlatanlıkla, baskı ve yıldırma ile yılacağız ve sineceğiz.. Heyhaat.. Biz bu yola baş koyduk. Biz bu yola can vermeye söz vererek atıldık. Çünkü bizim bir tek vatanımız vardır, Türkiye Cumhuriyetidir. Bizim bir tek liderimiz vardır o da Mustafa Kemal Atatürktür.
Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar menfaat hile , ve yıldırma yoluna giderlerse gitsinler , ne kadar iftira atarlarsa, ne kadar oraya buraya yalan ve yanlışlarla dolu cümlelerle iftira atarlarsa atsınlar, bu ülkenin Atatürkçüleri asla yılmayacaktır. Çünkü yarın bizimdir, bizlerindir. Yarın güneşin doğduğuna inandığım gibi inanıyorum ki Mustafa Kemal Atatürkün ışıklı düşünceleri tekrar ve daha da beslenmiş olarak bu ülkeyi ve insanlığı aydınlatacaktır. Ve Bu ulu önderin yolunda gidenlere pislik atarak yıldırmaya, devrimci kişiliklerin bozmaya çalışanlar, işte yarın kurulacak o dünyada hukuk önünde hesap vereceklerdir. Velevki kara  toprağın dibinde olsalar dahi...

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 532 474 76 40