• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831
 • Rize 4 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara -2 °C
 • Trabzon 9 °C
 • Samsun 3 °C

KORKMA.. EĞİLME.. DAYAN....

Osman KAYA

 

Yine öldük her zamanki gibi.. Yine uzuvlarımız parça parça yeryüzüne dağıldı. Göğe savruldu küllerimiz.. Bulutlar utandı olan bitenden... Kuşlar çığlı çğlık ağıtlar yaktı, 17,18,19 yaşlarında hayata veda edenlerin arkasından...Ne ocaklar söndü ...Ne hayaller yok oldu daha başlamadan...Dedim ya hep biz öldük.. Biz ezilenler.. Günyüzü görmezler.. Yaşama tutunabilmek için alınterlerinden başka sermayesi olmayanlar...Her yerde ölen biz.. Öldürenler ise onlar.. Ezenler.. Vampirler, kan emiciler... Sermaye sahipleri.. Özelleştirmeciler....para gelsin de nereden gelirse gelsin diyenler.. Kısaca bu dünyayı kana bulayanlar hep bunlar oldu.. dünde , bu günde yarında...

Terör sadece insanların kurşunla ya da bombayla öldürülmesi değildir.. İş kazası adı verilen ölümlerde aslında bir terör dür, terörist bir katliamdır.. Siz işgüvenliği dersi vereceksiniz, gariban öğretmene , tuvalete gittiğinde bahçede bir öğrencinin başına bir şey gelse sorumlusu sensin diyeceksiniz, sonrasında 302 kişinin ölümü ile sonuçlanan bir olayda doğru dürüst kimseye ceza vermeyeceksiniz... akıl alır bir şey değil bu..

Ya da Trafik .. Tam bir canavar ve terör makinesi... Ve daha pek çok şey var bu ülkede..

Ama terörün en iğrenci , en rezili , en alçağı Ankarada yaşanan terördür ki her türden akıl ve ahlak kurallarını aşar, yok eder... Akıl, mantık , vicdan ve şuur bu katliamla beraber iflas etmiştir.

Meselenin pek çok yönü vardır ya iki yönü gayet önemlidir... 1. ci si bu tetiği çeken ve arkasındaki güç olarak PKK... 2. si bu katliamın olması üzerine ağır vebal alan her türden yetkililerdir.

Dinsel bir söylemle, '' Dicle kenarında ki koyun ve Ömer'' Muhabbeti yapıp insanların duygularını sömürüp başa gelenler sonrasında '' Terörle yaşamaya alışmalıyız'' diyemezler... Bunu yaptıklarında çok büyük bir vebali üstlenmiş olacaklardır.

PKK yı eleştiripte onun arkasındaki AMERİKAN ve SİYON emperyalizmini görmemek, onlara müttefikimiz gözüyle bakmak, onlarla dans etmek onlara muhtaç olduğumuzu söylemek ne büyük gaflet, dalalet ve hıyanettir.Ortadoğuyu kana bulayan Emperyalizmdir.

Ortadoğu insanını birbirine düşüren emperyalizmdir. Emperyalizm, hem ekonomi-politik olarak kapitalizmi çok yönlü olarak empoze ederek yapar bunu.. Hem kendi sözcüsü olan yalaka ve satılık aydınlarla yapar bunu.. Hemde her türlüterörize unsurlara destek vererek yapar bunu...

Siz terörle ne kadar mücadele ederseniz edin, ya da terörle ne kadar mücadele ediyor görünürseniz görünün emperyalizmle çok ciddi bir hesaplaşma yaşamadıktan sonra asla bu terör, bu katliam , bu rezalet yaşanmayacaktır...

Emperyalizm, tahrip eder.., zihinleri iğdiş eder.. Birbirine düşürür.. Sömürür.... Ve her yönden satılık insanlar elde eder.. Bu satılık insanlar bazen tarikat köşelerinden çıkar.. Bazen parti mahvillerinde.. Bazen dağda bölücü emellere hizmet ederek çıkar ortaya...Bazen yurtsever ve milliyetçi bir renkle çıkar ortaya.. Emperyalizme tavır almadan, canını dişine takarak canına okumadan, asla ve kata terör sona ermeyecektir.

Bu memlekette , İsrail, Amerika, İngiliz, Alman hayranları olduğu müddetçe ( burada kastedilen halk değil yönetimler, anlayışlar, ekonomi politiklerdir. Ülkelere egemen olan kapitalist ideolojidir.)asla bu bölgeden, sadece bu bölgeden değil , dünyada rezalet ortadan kalkmayacaktır.

Kürt kardeşimle benim aramı açan kim? Emperyalizm... Adı Barış olan İslam dinine İşid gibi püsküllü belayı bela eden kim? Emperyalizm.. Darbeler yaptıran kim? Emperyalizm...Savaşlar çıkaran kim? Emperyalizm.. Dünyayı çok yönlü olarak yaşanamaz hale getiren kim? emperyalizm.... Yobazlığı yayan kim? Emperyalizm... Ekonomiyi a moral olarak tanımlayıp , paranın her şey olduğu düşüncesini aşılayan kim? emperyalizm....Uyuşturucunun arkasındaki en önemli güç kim? emperyalizm...Daha sayayımmı?

Boşver....Anlayan anlamıştır...

Ölümden medet umanlara, ölüme göz yumanlara , kana ekmek doğrayanlara yazıklar olsun...

Ama dik durmamız gerek.. Korkmamamız lazım...her zamankinden daha çok dayanışma içinde olmamız lazım... Vebal ödemesi gerekenlerde vebal ödemesini, sorumluluk almasını bilmesi lazım.. Unutmayalım ki TC kimsenin babasının çiftliği değil...

 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40