1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Belediyesi “Zekâ Oyunları Yarışması” tamamlandı
Rize Belediyesi “Zekâ Oyunları Yarışması” tamamlandı

Rize Belediyesi “Zekâ Oyunları Yarışması” tamamlandı

Rize geneli 28 farklı okuldan 48 öğrencinin katıldığı 'Zekâ Oyunları Yarışması' tamamlanırken dereceye girenler de belli oldu...

A+A-

Bilgiye, zekâya ve beceriye daha fazla önem verilmesini sağlamak amacıyla, Rize Belediyesi Bilim Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü 1- 8. sınıflar arası düzenlenen “Zeka Oyunları Yarışması” sona erdi.
Gençlik Merkezi’nde çocukları eğlendirirken düşündürmeyi becerilerini geliştirmeyi amaçlayan yarışmaya Rize geneli 28 farklı okuldan 48 öğrenci katıldı.

zeka3.jpg

Minikler 1 Kategorisi İlkokul 1-2 Sınıflar Mangala Yarışmasında birinciliği Ardeşen Merkez Fatih İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Kaan Kulaber, ikinciliği Ardeşen Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Ömer Uzun, üçüncülüğü Çayeli Fikri Keçeli İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Yiğit Çelik ve Dördüncülüğü Ardeşen Mesut Karaoğlu İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Muhammet Emir Okumuş elde etti.

Minikler 2. Kategorisi İlkokul 3-4 sınıflar Mangala Yarışmasında dereceye girenler; “Birinci, Çayeli 9 Mart İlkokulu 3. sınıf Öğrencisi Erdem Safa Denizli, ikinci; Çayeli İshakoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Efe Erten, üçüncü; Fındıklı 11 Mart İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Mustafa Albayrak, dördüncü İyidere Büyükçiftlik İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Defne Taşçı oldu.

zeka2.jpg

Ortaokul 5-6 Sınıflar ise “Reversi” yarışmasında mücadele verdiler. Yarışma sonucu dereceye girenler; 1. Eray Varlı ( 5. Sınıf Rize İmam - Hatip Ortaokulu ), 2. Fuatcan Kuş ( 6. Sınıf Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulu ), 3. Enes Koyuncu ( 6. Sınıf Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu ), 4. Lara Yılmaz ( 5. Sınıf Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulu ) şeklinde oldu.

zeka1.jpg

Ortaokul 7-8 Sınıflar “Reversi” yarışmasında ise 1. Miraç Aydın Özel Rize Çözüm Ortaokulu, 2. Cafer Culha Derepazarı İmam Hatip Ortaokulu, 3. Taha Berat Yığcı Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulu, 4. Eren Yıldırım Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulu oldu.

Dereceye girenlere ödülleri ise 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde verilecek.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.