1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize Grubu’ndan Çaykur Rizespor’a destek
Rize Grubu’ndan Çaykur Rizespor’a destek

Rize Grubu’ndan Çaykur Rizespor’a destek

Ankara’daki ‘Rize Grubu’nun 2018 yılındaki son buluşması Ankara Hakim evinde gerçekleştirildi.

A+A-

113. bu buluşmada ev sahipliğini Ankara Hâkimi Hızır Erol Erdem, TED Ankara Koleji Müdür Yardımcısı İbrahim Coşkun, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Emre Kaçar, Adalet Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Mehmet Şamlıoğlu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Müşaviri Adem Biberoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münir Demirci, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Mühendisi Sabri Kiriş, THK Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Parıltı, ODTÜ Fizik Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Yılmaz ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Gökhan Seyhan yaptı.

120 civarında bürokratın katıldığı Ankara’daki 113. Rize Grubu buluşmanın açış konuşmasını yapan  İrfan Coşkun 2019 Yılı buluşma takviminin hazırlandığını, önümüzdeki dönem ile ilgili görüş ve önerisi olanların görüşlerini bildirmeleri gerektiğini ifade ederek; buluşmaya katılamayan Adalet eski Bakanı Kenan İpek ve TDK eski Başkanı Prof. Dr. Mustafa. S. Kaçalin’in mesajlarını iletti.

Buluşmada ana konu Çaykur Rizespor oldu. Misafir olarak katılan Çaykur Rizespor’un Başkanı Hasan Kartal “Çok güzel bir organizasyon, aranızda olmaktan mutlu oldum. Rizeli bürokratların devletimizin üst kadrolarında daha fazla yer alması bizim beklentimizdir. Rizespor sıkıntılı günler geçiriyor. Ancak bu süreç geçici; sizlerin desteği ile bu kötü gidişten kurtulacağız” ifadelerini kullandı. Hasan Kartal Bürokratlara 53 numaralı 153 adet Çaykur Rizespor forması hediye etti.

Hikmet Haberal’ın “Rize yaylaları, yaylalarımız ve yayla turizmi” ile ilgili slayt gösterileri eşliğinde yaptığı bilgilendirme sunumdan sonra buluşma iyi dilek ve temennileri ile sona erdi.