• BIST 117.235
 • Altın 161,959
 • Dolar 3,7784
 • Euro 4,6204
 • Rize 27 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 3 °C
 • Trabzon 18 °C
 • Samsun 11 °C

ŞUNU BİLECEKSİNİZ VE BEYNİNİZE ÇİVİ İLE ÇAKACAKSINIZ....

Osman KAYA

 

Bu ülkeyi ne kadar yıkmak isterseniz isteyin yıkamayacaksınız...Bu ülkeyi karanlığa ve gericiliğe mahküm edemeyeceksiniz.. Ne kadar isterseniz isteyin Mustafa kemal Atatürkün manevi hatırasını asla yok edemeyeceksiniz.. Onun ilkelerini, onun devrimlerini asla unutturamayacaksınız..

Ne kadar yalan söylerseniz söyleyin, ne kadar yalanlarla beslenirseniz beslenin, ne kadar yalanlarla beslerseniz besleyin gerçeklerin üzerini örtemeyecek ve yalanları hakim kılamayacaksınız..

Ortalık alabildiğine yalan kaynıyor.. Mustafa Kemale hakaret eden edene.. Birkaç tane dolandırıcı bulmuşlar,tarih palavraları sallıyor ve tarih adı altında ha bire küfrediyor büyük kurtarıcıya.. adeta kiralık katil gibi.. yapamazsınız... Bu milletin temel değerlerinin sahibi var.. Mustafa kemal Atatürk , sahipsiz değildir, bilesiniz..

Şunu bileceksiniz, Mustafa Kemal i anlamadan, Mustafa Kemal Sevilmeden, bu ülkenin bu günü anlaşılmaz, yarını kurtarılmaz, dünü bilinmez.. Ve Mustafa Kemal sevilmeden asla ve kata bu ülke sevilmez..

Şunu bileceksiniz, Mustafa Kemal Atatürkü sevmemek demek sadece bu ülkeyi sevmemek değil, aynı zamanda bu ülkeyi yıkmaya teşebbüs etmek demektir. O yüzden bu ülkede yaşayan hiç kimsenin Mustafa Kemal Atatürkü sevmemek diye bir fantazisi, lüksü ve hakkı olamaz.. Çünkü Bu ülkeyi yaşatmanın, geliştirmenin bütün kodları Mustafa kemal in düşüncelerinde ve çözümlemelerinde yer almaktadır.

Bu yüzden asla ve kata Mustafa Kemal Atatürkü yok etmek gibi kirli emellerinizi asla yaşama geçiremeyeceksiniz...

Şunu bileceksiniz... Atatürkçü düşünce bizim var oluş kodumuzdur.Bunu söylediğimizde mal bulmuş mağribi gibi bu sözün üzerine atlayıp, '' hah işte bak Atatürke tapıyorlar'' diyen aklı evvellere burda ekmek yok.. Çünkü evet var oluş kodumuzdur, çünkü Mustafa Kemal Tam bağımsızlıktır, bilimdir, fikri hür, irfanı ve vicdanı hür olmaktır.Adalettir. Bilimdir. Felsefedir. Birarada yaşamaktır. Kurtuluş savaşıdır, Mustafa kemal, Mustafa Kemal kula kul olmamak, yurttaş olmak demektir.

Mustafa Kemal , yol demektir, okul demektir, baraj demektir. Bu ülkenin savunma gücü demektir. Sağlık demektir. İş , aş demektir Mustafa kemal.. Ağanın marabası olmamak demektir Mustafa kemal..

Mustafa kemal , dünya milletleri arasında başı dik gezmek demektir.Mustafa Kemal, dürüstlük demektir. Onur demektir. haysiyetli dış politika demektir. Yurtta barış dünyada barış demektir.

Mustafa Kemal kadına değer vermektir. Mustafa Kemal Çocuklara bayram armağan etmek demektir.

Bu ülkede yaşayan kadınlar, şunu unutmayacaksınız: Bu ülkede 80 yaşındaki bir adamın 13 yaşındaki 10. karısı olmak istemiyorsanız, şeytanın elçisi hitabına, nitelemesine maruz kalmak istemiyorsanız, dayak tan ciğerlerinizin ağzına gelmesini istemiyorsanız, dört yolun ortasında taşla başınızın ezilmesini istemiyorsanız, Atatürkü seveceksiniz ve ona sahip çıkacaksınız.

Çocuklar şunu unutmayacaksınız, siz bu ülkenin yarınlarısınız, eğer Atatürkün düşünceleri unutulmuşsa, yaşamdan uzaklaştırılmışsa bu ülkenin asla yarını olmayacaktır.Köle pazarlarında satılmamanız için hiç bir sebep kalmaz işte o zaman.. işte o zaman yaşamınız , herkesin yaşamı gibi tehdit altında olacaktır.

Yurttaşlar şunu bileceksiniz.. Aklınızdan çıkarmayacaksınız.. Mustafa Kemal, kölelikten kurtulmanın adıdır.Mustafa Kemal ve düşünceleri yoksa, işte o gün köle olduğumuz, işte o gün Allahla kandırıldığımız gündür...

Sosyalistler şunu bileceksiniz , aklınızdan çıkarmayacaksınız.. şu anda eğer bu ülkede akıl, bilim, özgürlük, eşitlik, kadın hakları, demokrasi ve insan haklarından bahsedilebiliyorsa bunu borçlu olduğumuz isim Mustafa Kemaldir. Mustafa kemali aşmak için onu önce anlamak, benimsemek gerekir. Neoliberal rüzgarlara kapılarak bu ülkeyi bölme planlarına sosyalizm derseniz işte o zaman bizleri, biz gerçek Atatürkçüleri karşınızda bulacaksınız..

Bu ülkeyi bölmeye çalışmak, bölenlere payanda olmak, yalan yanlış bilgilerle Mustafa Kemal Atatürke düşman olanların ekmeğine yağ sürmek Sosyalizm değildir. İşgalcilerin yardımına koşmaktır.

Kürtçüler şunu bileceksiniz... Kürdün de kurtuluşu Atatürkçü düşüncededir. Toprak reformu, ağalardan ve şeyhlerden kurtulmak için atılan adımlar hep Atatürkçü düşüncenin eseridir. Nice Atatürkçü Kürt yurttaş bunu anlamıştır. Biz bir arada olmalıyız ve Bu ülkede , Atatürkçü düşüncede buluşmalıyız.. Kurtuluş oradadır.

Ve ben dindarım diyen her insan, şunu bileceksin.. Dinini gerçekte yaşaman da ancak Atatürkçü düşünce ile gerçekten yaşam bulacaktır.Eğer Atatürk olmasa idi değil dinini yaşaman , yaşaman bile mümkün olmayacaktı..

Dindar diye geçinen nice zat , nice kişi ingiliz holiganlığı yaparken Mustafa Kemal , Trablusgarpta gerilla savaşı örgütleyerek o dönemin emperyalist güçlerine karşı , müslümanlara savunma savaşı verdiriyordu.

Azınlıklar, şunu bileceksiniz.. Mustafa kemal sayesinde bu ülkede zımmi olmaktan çıkıp yurttaş oldunuz.. Bu ülkenin yurtaşı olarak baştacısınız.. Eşitiz.. Hiç bir farkımız yok.. Ama eğer emperyalizme hizmet ederseniz tüm emperyalizme hizmet edenlere seslendiğimiz gibi size de sesleniyoruz: Bu ülkeyi size , sizin işbirlikçi emellerinize asla yedirmeyeceğiz...Sizinde bizimde kurtuluşumuz Mustafa Kemal in düşüncelerini yaşama geçirmektedir. Mustafa Kemal in düşüncelerinin temel taşlarından biri tam bağımsızlık ve antiemperyalizmdir.

Ve bu ülkede yaşayan herkes.. NUTUK bu ülke insanının pusulasıdır.Mustafa Kemal Atatürkün , Samsuna çıktığı günden , Türk Gençliğine bıraktığım emanet bölümü ne kadar düzinelerce soru şüpheye mahal bırakmayacak şekilde çözülüyor. Başka çürük çarık , uyduruk metinlere yer bırakmaksızın.

Peki Nutuk bize ne anlatır?

NUTUK bize bu memleketin ne kadar derin bir uçurumun eşiğinden geri döndüğünü,

NUTUK bize bu memleketin düşmanlarının kimler olduğunu;

NUTUK bize bu memleketin düşmanlarının oyunlarının neler olduğunu ve bunların çözüm yollarını,

NUTUK bize bilimsel ve analitik düşünmenin niteliğini ve kazanımlarını aktaran , öğreten , bildiren bir yok haritasıdır..

UNUTMA , UNUTTURMA.. YAŞAMA GEÇİR...

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2000 Pazar 53 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 474 76 40