1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. 1 olay işledi, 5 suçtan yargılanacak
1 olay işledi, 5 suçtan yargılanacak

1 olay işledi, 5 suçtan yargılanacak

Trabzon'da kız arkadaşına tecavüz edip yüksekten attığı öne sürülen genç çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Kızın durumu ciddiyetini koruyor.

A+A-

Alıkoyma, ırza geçme, cana kast, tehdit, ağır yaralama...
Olay Trabzon’un 1 No'lu Erdoğdu Mahallesi'nde yaşandı. S.Ç. (15) isimli genç kız yüksekten düştüğü için Fatih Devlet Hastanesi'ne getirildi. Genç kızın yapılan kontrolünde tecavüze uğradığı ve düşmeden önce kafasına sert bir cisimle vurulduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirlendi. Olayla ilgili olarak kızın ablası A.A. (32) ve babası D.Ç., polise giderek erkek arkadaşından şikayetçi oldu. Şikayet üzerine genç kızın erkek arkadaşı H.Y. (19) ile arkadaşları A.E.İ. (17), B.D. (17) ve M.K.C. (24) gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan H.Y.'nin 1 No'lu Erdoğdu Mahallesi İmam Sokak'taki evlerine kız arkadaşı S.Ç.'yi götürdüğü ve burada genç kızla beraber olmak istediği ancak genç kızın karşı koyması üzerine kıza tecavüz ettiği ve aldığı alkolün de etkisi ile genç kızın kafasına sert bir cisimle vurarak kızı yüksek bir yerden attığı ileri sürüldü. Zanlılardan H.Y. 'Adam öldürmeye teşebbüs ve reşit olmayan genç kızla rızası dışında birlikte olmak' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3 arkadaşı ise serbest bırakıldı. Öte yandan genç kızın Fatih Devlet Hastanesi'nde ameliyat edildiği ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum