1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. 1. Yaz Sporları Şenliği sona erdi
1. Yaz Sporları Şenliği sona erdi

1. Yaz Sporları Şenliği sona erdi

Çaykur sponsorluğunda 25 – 27 Temmuz 2007 tarihleri arasında yapılan “1. Yaz Sporları Şenliği” düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

A+A-

Yapay duvara tırmanma (Dağcılık), Rafting, Bisiklet, Yüzme ve Kano branşlarında yapılan ödüllü yarışmalara toplam 205 kişi katıldı.
Yarışmaya katılan bay ve bayan kategorileri 1.’lerine 1.500 ytl, 2.’ye 1.000 ytl, 3.’ye 500 ytl, 4.’ye 400 ytl, 5.’ye 300 ytl, 6.’ya 200 ytl, 7.’ye 100 ytl, 8,9 ve 10.’ya 50’şer ytl ödül verildi. Bunun yanında ilk üçe giren sporculara kupa tüm katılan sporculara da madalya takdim edildi.

Adrenalinin üst seviyelerde olduğu yarışmalarda 1.gün; Çocuklar, bayanlar ve erkekler kategorilerinde yapılan Yapay duvara tırmanmada Çocuklar kategorisinde Yasin Balcı 1.,Recai Bilgin 2., Berat Balcı ise 3. oldu. Bayanlar kategorisinde ise Fatma Başoğlu 1., Mecbure Kaba 2., Necla Yıldırım ise 3. oldu. Erkekler Kategorisinde de Sefa Can Vezir 1., Gürkan Köse 2., Ercan Salihoğlu ise 3. oldu.

2. gün; 400 metre sprint R4 karma Rafting yarışmasında Belediyespor takımı 1., Çaykur 1 takımı 2., Extreme Türk 1 takımı ise 3. oldu.
3. gün; Dağbaşı mevkiinde yapılan bisiklet yarışmasında bayanlarda Serap Usta 1., Cennet Bilgi 2., Kübra Çolak ise 3. oldu. Bisiklet Erkekler yarışmasında ise Salih Özer 1., Gürkan Köse 2., Sefa Can Vezir 3. oldu.
4. gün; 200 metre Serbest sitil yüzme yarışmasında bayanlarda Serap Usta 1., Demet Aldemir 2., Burcu Uğurlu ise 3. oldu. 400 metre Serbest sitil yüzme erkekler yarışmasında İbrahim Sarı 1., Güçlü Ozan Vardar 2., Aydın Aksoy ise 3. oldu.
5. gün yapılan Karma Kano yarışmasında ise Gürkan Köse 1., Aydın Aksoy 2. ve Orhan Turan Emniyet 3. oldu.
Yarışmalar sonunda Rize Deniz Caddesinde yapılan ödül töreninde önce Osman Efendioğlu’nun atma türküleri ile eşliğinde horon edildi. Ardından Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Tatoğlu Spor Kulübü Başkanı Şafak Tatoğlu ve Çaykur Spor Kulübü Koordinatörü Bayram Ali Kavalcı sporculara madalyalarını, kupalarını ve para ödüllerini takdim etti.
Törenin ardından sporcular ve vatandaşlar yöresel müzik eşliğinde geç saatlere kadar eğlendiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız