1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. 17 bin Dolar sünnetten kalmış!
17 bin Dolar sünnetten kalmış!

17 bin Dolar sünnetten kalmış!

Kanaltürk TV'yi kurarken 17 bin Dolar'ı nerden bulduğu sorulan kanalın sahibi durumundaki Tuncay Özkan, "Sünnet töreninden" diye cevapladı!

A+A-

Son dönemde gazeteci kimliğinden çok siyasi söylemleri ile gündeme gelen Kanaltürk televizyonunun sahibi Tuncay Özkan şaşkınlık uyandıran açıklamalarına devam ediyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nin düzenlediği 'Siyaset Okulu'nda konuşan Özkan, dinin sosyal yaşam içinde yer almasına karşı çıktı. Özkan, "Kanaltürk televizyonunun kurulması sırasında kullandığı 17 milyon doları nereden buldunuz?" şeklindeki soruya alaycı bir üslupla cevap vererek, "Bir kısmını sünnet düğününden, bir kısmını ninemin yastık altındaki parasından kullandım." dedi. Dinin sosyal yaşama sokulmasını sağladığı gerekçesiyle 12 Eylül 1980 askerî darbesini suçlayan Özkan, dinî bayramların laiklik kavramı içine sokularak, Amerika'nın istediği şeylerin gerçekleştirildiğini iddia etti. Türkiye'deki laiklik anlayışının Fransa'dan farklı olduğunu öne süren Özkan, siyasetçi ve bürokratların ülkedeki laiklik anlayışı gereği Fransa'da kiliseye gidemeyeceğini ileri sürerek, "Bizimkiler cuma namazına gidiyor ya. O Türkiye'deki laiklik anlayışından kaynaklanıyor." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız