1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. 179'uncu kuruluş coşkusu
179'uncu kuruluş coşkusu

179'uncu kuruluş coşkusu

Rize’nin Pazar ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179'uncu yılı törenle kutlandı

A+A-

Cengiz Yıldırım - Cevahir Topaloğlu
İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

pol3-020.jpg

Törene Pazar Belediye Başkanı Neşet Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve polis memurları katıldı.

mdr-003.jpg

İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü nedeniyle hepinize hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. Ülkemizin dört bir yanında "güven ve huzurun" hâkim olması için büyük bir gayret, üstün bir performans ve kararlı bir irade ortaya koyan Emniyet Teşkilatımız, 179 yıldır milletimizin daima yanında ve emrindedir. Üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirme gayesiyle, birikimimiz, tecrübemiz, donanımımız ve kabiliyetimiz çerçevesinde suç ve suçlularla mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürmekteyiz. Temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla sürdürdüğümüz bu mücadelede hiç şüphe yok ki en büyük dayanağımız aziz milletimizdir. Gerek beşeri, gerek fiziki ve teknik kapasitesi itibariyle gücünün zirvesinde olan Teşkilatımız, güvenli geleceğe karşı sorumluluğunu yerine getirmek için gereken adımları tereddütsüz atmakta ve her alanda "sıfır kayıp" ilkesi ile hareket etmektedir. Hiç şüphesiz ki, devletimizin ve milletimizin bize sunduğu bu imkanları en verimli şekilde kullanmak, en üst seviyede güvenlik hizmeti sunmak ve milletimizin bize olan teveccühüne layık olmak, bizim için hem bir görevdir, hem de bir onur vesilesidir. Türk Polis Teşkilatı olarak terör, uyuşturucu ve organize suçlarla mücadele, genel asayişin ve trafik düzeninin sağlanması ve suçu önleyici tedbirlerin alınması noktasında çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürürken, doğal afetler sonrasında da arama-kurtarma faaliyetleri, hayatın normale dönmesi ve asayiş ortamının sağlanmasında da sahada büyük bir gayret ortaya koymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, ülkemizin dört bir yanında canla başla görev yapan siz değerli meslektaşlarıma ve kıymetli ailelerinize Teşkilatım ve şahsım adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında, şan ve şerefle dolu iki asra yaklaşan mazisinin gururunu taşıyan Teşkilatımızın 179. Yılı kutlu olsun"

pol5-008.jpg

pol1-028.jpg

pol2-027.jpg

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum