1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. 2 metrelik kabak dolma!
2 metrelik kabak dolma!

2 metrelik kabak dolma!

İlçede ilgi uyandıran ve bazı vatandaşların boyunu ölçüp, kimilerinin de ağırlığını merak ettiği kabak, dolma oldu.

A+A-

Artvin'in Yusufeli İlçesi'nde Dereiçi Köyü'nden satılmak üzere ilçe merkezine getirilen 2 metre uzunluğunda, 3 kilo 300 gram ağırlığındaki kabak, bir lokantanın mönüsüne girdi.
İlçede ilgi uyandıran ve bazı vatandaşların boyunu ölçüp, kimilerinin de ağırlığını merak ettiği kabak yemek oldu. Satın aldığı kabağı dolma yapan lokantacı Gürsel Bahçıvan, müşterilerine servis yaptı. 2 metrelik kabağı tek parça halinde önceden soğan, pirinç, domatesle birlikte harmanladığı kıymayla dolduran Gürsel usta, piştikten sonra parçalara ayırıp, müşterilerine tattırdı. Müşteriler, yemeğin çok lezzetli olduğunu söylerken, Gürsel usta da, "25 yıllık ustayım. Ne böyle kabak, ne de bu uzunlukta yemek yapmıştım. Fakat yaptığım kabak yemeği çok beğenildi. Güzel oluyormuş" dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız