1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. 3 şampiyonluk yaşadı, yine istiyor!
3 şampiyonluk yaşadı, yine istiyor!

3 şampiyonluk yaşadı, yine istiyor!

Pazarspor'un tecrübeli kalecisi Kılıçaslan 3 kez yaşadığı şampiyonluğun kendisine yetmediğini, bu sezon yeniden aynı duyguyu tatmak istediğini söyledi.

A+A-

Şampiyonluğa alıştım bir kere
Rizespor’da 2, Pazarspor’da da 1 defa şampiyonluğu yaşayan Pazarspor’un tecrübeli kalecisi Kılıçaslan, “Şampiyonluk bambaşka bir duygu. Her oyuncu, futbol yaşamı boyunca bir defa olsa da şampiyonluk kupasını kaldırmayı, bu mutluluğu tatmayı ister. Ben tam 3 kez şampiyonluk yaşadım. Ancak, bu yeterli gelmiyor. Pazarspor’daki son şampiyonluğumuzla 2. lige çıktık. Bu sezon da ilk periyotta hedefi kıl payı kaçırdık. Ancak inanıyorum ki kalan bölümde finale biz kalacağız.” şeklinde konuştu.
 
Kaybedilenleri telafi edeceğiz
Süper Ligde iki, 2. Lig A’da üç, Lig B’de üç, 3. Ligde ise bir yıl futbol oynadığını söyleyen Kılıçaslan, “Devre arasını iyi değerlendirip, ikinci yarı kaybettiğimiz puanları da telafi edeceğiz. Lig sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum. İki yıl önce yaşadığımız mutluluğu bu sezon yeniden tekrarlamak istiyoruz.” Diye konuştu.
Futbolda kötü sonuçların da alınabileceğini kaydeden tecrübeli kaleci, “İyi oynadığımız zaman kaybettiğimiz, kötü oynadığımız zaman da kazandığımız maçlar oluyor. Futbolun garipliği de burada. İkinci yarı çok daha iyi oynayarak başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.
 
En iyi kaleci olarak gösterileceğim
Kılıçaslan, Ligin ikinci yarısında bambaşka bir takım olacaklarını, kendisinin de ligin en iyi kalecisi olarak gösterileceğini iddia ederek, “Bazen iyi maçlar çıkardım, bazen ise çok kötü. Bunu kabul ediyorum. Hiç beklemediğimiz mağlubiyetler alarak şok haftalar da yaşadık. Ama ikinci yarıda düzeleceğimize inanıyorum. İlk yarıyı daha üst sıralarda tamamlayabilirdik. Çok şanssız maçlar oynadık. Ama 2. yarıda bunlar son bulacak inşallah. Pazarspor her zaman hedefi olan bir takımdır. Daha iyi yerlere layıktır. Şu an bulunduğumuz sıra, hedeflediğimiz yer değil.” diye konuştu.
 
Ailem, benim her şeyim
2002 yılında Ruhan hanımla evlendiğini ve Alparslan isminde bir çocukları olduğunu belirten Kılıçaslan, “Mutlu bir yuvam var. Futbol hayatımdaki başarılarımda eşimin büyük katkıları olmuştur. Futbol büyük bir endüstri. Burada insanların profesyonel düşünceyi hiçbir zaman aklından çıkarmaması gerekiyor. Futbolcu her yönüyle örnek bir yaşam seçmeli kendine. Bir çok büyük yetenek yıldız olmuş ancak çok erken kayıp gitmiştir. Önemli olan her karanlıkta ışığını hissettirebilmektir. Ben bu anlamda iyi bir aile yaşantısı olan her futbolcunun yeteneklerini de kaybetmeyeceğine inananlardanım.” açıklamasını yaptı.(Haber Fotoğraflar: Naci GÜVEN)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum