1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. 40 bin metre duvar örüldü
40 bin metre duvar örüldü

40 bin metre duvar örüldü

Rize’de köy yollarına 40 bin metre parapet duvar yapıldı

A+A-

Kontrolsüz yağmur sularının köy yollarında oluşturduğu maddi hasarları minimize etmek amacıyla Rize İl Özel İdaresi’nin İl Genel Meclisi kararıyla 2020 yılında başlattığı parapet duvar ve kanal çalışmaları, her yıl belirlenen ödenekler çerçevesinde devam ediyor.

duvar4.jpg
 
Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Rize İl Özel İdaresi olarak 2020 yılı yatırım programına aldıkları parapet duvar ve kanal çalışmalarında, 2022 yılı itibariyle il genelinde 40 bin metreye ulaştıklarını söyledi.

duvar3-001.jpg

Meclis Başkanı İbrahim Türüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Öncelikli olarak grup yollarımız başta olmak üzere köylerimizdeki ulaşım kalitesini arttırmanın yanında kontrolsüz yağmur sularından kaynaklı kaymaları ve oluşabilecek afet risklerini en alt seviyeye indirmek adına başlattığımız parapet duvar ve kanal imalat çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu çalışmamızla birlikte köylerimizdeki bir diğer yatırımlarımız olan beton ve asfalt gibi çalışmalarımızı da korumuş oluyoruz. Projeye başladığımızda 40 bin metre olarak hedeflediğimiz rakama bu yıl itibariyle ulaştık. Bundan sonraki yıllarda da aksama olmadan ihtiyaç duyulan köylerimizde bu çalışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

duvar2-001.jpg

duvar1-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum