1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. 500 kişiyle kabadayılık yaptı
500 kişiyle kabadayılık yaptı

500 kişiyle kabadayılık yaptı

500 kişiye konuşan DTP Kars İl Başkanı hem Başbakan hem de Genelkurmay Başkanı'nı isim vererek tehdit etti

A+A-

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kars İl Başkanı Mahmut Alınak, partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidar ve muhalif partileri liderleriyle, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı eleştirerek "Sabrımızı taşırmayınız. Operasyonları durdurunuz. Kürt sorununu kansız olarak çözünüz" dedi.
DTP Kars İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda bugün düzenlenen "Barış ve Kardeşlik" mitinginde konuşan DTP Kars İl Başkanı Mahmut Alınak, konuşmasının sloganlarla kesilmesini istemeyerek, "Biz tepkilerimizi alkışlarımızla ortaya koyacağız. Biz öfkemizi hüzünlü sessizliklerle ortaya koyacağız. Çünkü biz, bu düzeni değiştirmeye adayız. DTP, bu düzeni zorbaların başına yıkmak istiyor. Slogancılık kolay iştir, tembel insanların işidir. Bu nedenle bizim hareketimiz slogancılığı geride bıraktı. Ateşkesi kalıcı hale getirecek olan biziz. Ve operasyonları durduracak olan da bizim demokratik tavrımız olacaktır" dedi.

DTP Kars İl Başkanı Mahmut Alınak, operasyonların durdurulmasını istedi ve Başbakan Erdoğan ile muhalefet partileri liderleriyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı sert bir dille eleştirerek, "Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Sabrımızı taşırmayınız. Operasyonları durdurunuz. Kürt sorununu kansız olarak çözünüz. Bizim Türk halkıyla hiçbir problemimiz yok. Türk halkıyla barış ve kardeşlik içerisinde, kardeşçe ilişkiler içerisinde yaşayacağız. Başbakan Erdoğan'la Genelkurmay Başkanı Yaşa Büyükanıt'a, siz görevinizi yapmıyorsunuz, bu kanı durdurmuyorsunuz, Kürt sorununu çözmüyorsunuz, siz suçlusunuz dedim ve savcılara dedim ki cezalandırın. Tayyip Erdoğan'ı ve Yaşar Büyükanıt'ı cezalandırın dedim. Genelkurmay hemen harekete geçti ve benim hakkımda dava açtırdı. Şimdi Kars'ta yargılanıyorum. Neden? Çünkü Kürt sorunu kansız olarak çözülsün dediğim için" diye konuştu. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı miting konserlerle devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız