1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. 81 BOTAŞ'cı kurtarıldı!
81 BOTAŞ'cı kurtarıldı!

81 BOTAŞ'cı kurtarıldı!

Yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan BOTAŞ'ın toplam 81 çalışanı kurtarıldı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize Valisi Kasım Esen , İkizdere ilçesinde doğalgaz boru hattı döşemesi yapan ve yoğun yağışı ve tipi nedeniyle Tosköy yaylasında gece boyu mahsur kalan BOTAŞ’ın 5 çalışanının sabah saatlerinde kurtarılarak ilçe merkezine indirildiğini bildirdi.
Bayburt-Rize arasında doğalgaz boru hattı döşemesi yapan BOTAŞ’ın 5 çalışanı dün İkizdere ilçesi Tosköy yaylasında yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Araç içerisinde mahsur kalan İrfan Çakır,Ahmet Akarsu,Şanlı Türkoğlu,Ersoy Kıstı ve Beytullah Doğan cep telefonu ile Jandarmadan yardım istedi. Bunun üzerine harekete geçen Köy hizmetleri ve Jandarma dan oluşan kurtarma ekibi gece Tosköy yaylasına doğru yola çıktı. Yapılan kurtarma çalışması sonucu 5 işçiye sabah saatlerinde ulaşıldı. İlçe merkezine indirilen işçilere Rize Valisi Kasım Esen ve İkizdere kaymakamı Adem Ünal geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 
İkizdere kaymakamlık binasında işçilerle görüşen Vali Kasım Esen “Dün etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle İkizdere ilçemizin Tosköy yaylasında beş BOTAŞ çalışanı mahsur kaldı. Durumdan haberdar olunca gece ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Sabaha kadar süren çalışmalar sonucu işçilere sağ salim ulaştık. Hepsine geçmiş olsun” dedi. İşçiler ise geceyi kamyonette geçirdiklerini belirterek “Yoğun kar ve tipi nedeniyle yaylada mahsur kaldık. Geceyi arabada geçirdik. Ekipler sabah saatlerinde gelince ilçeye inebildik. Bizi kurtaran köy hizmetleri ve Jandarmaya teşekkür ediyoruz” dediler.
Bu arada Trabzon'un Hayrat ve Çaykara İlçesi yaylalarında aniden bastıran kar yağışı yüzünden mahsur kalan aralarında Botaş işçilerinin bulunduğu 49 kişi, jandarma ve Özel İdare ekiplerince kurtarıldı.
Ayrııca Bayburt ile Trabzon sınırında bulunan Soğanlı Dağları'ndaki Şekersu Yaylası'nda kar sebebiyle mahsur kalan BOTAŞ'ın 27 çalışanı da sabaha karşı kurtarıldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız