1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Açık kasap bulamadı, matkaptan kıyma makinesini yaptı
Açık kasap bulamadı, matkaptan kıyma makinesini yaptı

Açık kasap bulamadı, matkaptan kıyma makinesini yaptı

Rizeli yine kıvrak zekasını konuşturdu, kıyma yaptıracak kasap bulamayınca matkaptan kendi kıyma makinesini yaptı.

A+A-

Cemil Kus
RİZE (İHA) - Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyünde yaşayan Kadir Ali Kus, kurbanını kesince kendisine kıyma yaptıracağı bir kasap aradı.

matkaplikiymamakinesi2.jpg

Bütün kasapları tek tek dolaşan Kus hepsini kapalı görünce başka bir çözüm yolu aradı.

Aklına duvar delicisi gelen Kus önce bir hurdacıya gitti. İşine yarayacakları toplayan Kus evine gitti ve zekasını konuşturdu.

Demirden aparat yapan Kus yaptığı aparatı matkabın ucuna taktı. Matkabı sağa sola sallanıp birini yaralamaması için ise kütüğün üzerine sabitledi. Üzerine ise plastik tabağı aparata sabitleyerek etin konulacağı yeri ayarladı.

Biraz küçük boyutta kestiği etleri tabağın içerisine koydu, hurdacılardan aldığı demirlerin içerisinden geçen et matkabın ucu sayesinde kıyılmış oldu.

matkaplikiymamakinesi1.jpg

Ortaya ilginç görüntüler çıkarken, kasapları teker teker dolaşıp açık olmadığını görünce aklına kıyma makinesi yapmak geldiğini ifade eden Kus, “Kurbanı kestik, kasapları teker teker dolaştım. Kıyma yapmam lazımdı ve bir tane bile kasap açık değildi. Laz üreticidir. Bende gittim hurdacıya, demirleri aldım. Kaynak yaptım ve matkaba da taktım. Aynı kıyma makinesini yaptım” ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız