1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Ağar, CHP'lilerle horon oynadı
Ağar, CHP'lilerle horon oynadı

Ağar, CHP'lilerle horon oynadı

Trabzon'daki geleneksel Keşan, Kültür ve Balıkçılık Festivali'ne katılan DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, CHP Trabzon milletvekilleriyle horon oynadı.

A+A-

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde düzenlenen geleneksel Keşan, Kültür ve Balıkçılık Festivali'ne katılan DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, CHP Trabzon milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Şevket Arz ile horon oynadı.
Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde bu yıl 4.'sü düzenlenen Keşan, Kültür ve Balıkçılık Festivali, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, aralarında Eyüp Aşık'ın da bulunduğu DP Trabzon milletvekili adayları, CHP Trabzon milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Şevket Arz, DP üyesi manken Şebnem Schefer ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla dün akşam başladı.

Partisince Trabzon'da düzenlenen mitingin ardından Gümüşhane'ye giden ve daha önce kaymakamlık görevinde bulunduğu Kelkit ilçesini ziyaret eden Ağar, akşam saatlerinde geldiği Çarşıbaşı ilçesinde vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Vatandaşlarla selamlaşan Ağar, Karadeniz ve Trabzon'a olan sevgisini dile getirirken, Çarşıbaşı'nın DP'li Belediye Başkanı Mehmet Turan'a da övgüler yağdırdı. Festivalin sürprizi ise Ağar'ın üniversiteden sınıf arkadaşı olan CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi ile karşılaşması oldu. Bu sürprizin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ağar, "Akif Hamzaçebi benim üniversiteden sınıf arkadaşım. Burada karşılaşmamız benim için çok mutlu bir olay oldu. Çarşıbaşılılar'ın bu güzel gününü birlikte kutluyoruz" dedi.
Festivalin en ilginç olayı ise Ağar'ın, CHP Trabzon milletvekilleri ve 23. Dönem milletvekili adayları Akif Hamzaçebi ve Şevket Arz ile horon oynaması oldu. Eski devlet bakanlarından ve DP 1. sıra Trabzon milletvekili adayı Eyüp Aşık'ın da katıldığı horon seyircilerden büyük alkış alırken, Aşık'ın Genel Başkanı Ağar'ın horona ayak uyduramamasını, "Görüyorsunuz, Genel Başkanım ayak oyunlarını beceremiyor, bilmiyor" şeklinde nitelendiren ince esprisi gülüşmelere yol açtı.
Festivale katılan DP üyesi manken Şebnem Schefer ise Çarşıbaşı'nda bulunmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek halkın kendisine gösterdiği sevgiye teşekkür etti. Gördüğü ilgiden memnuniyetini dile getiren Schefer, dış güzellikten daha önemli olanın ise iç güzelliği olduğunu söyledi.
Katılımın yoğun olduğu festivalin ilk gününde aralarında Şebnem Schefer'in de bulunduğu profesyonel ve amatör mankenlerin yöresel dokuma keşan kumaşından üretilmiş elbiselerle sunduğu defile alkış alırken, mahalli sanatçıların seslendirdiği yöreye ait şarkılar izleyicileri coşturdu. 4. Keşan, Kültür ve Balıkçılık Festivali bugün düzenlenecek çeşitli etkinliklerle sona erecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum