1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ahır yıkımında ilginç çözüm...
Ahır yıkımında ilginç çözüm...

Ahır yıkımında ilginç çözüm...

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, maddi durumu bozuk bir kişinin önce ineğini satın aldı sonra ahırını yıktırdı

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT-ÖZGÜR TEPE - Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, ahırının yıkılması gereken maddi durumu bozuk bir vatandaşın ahırda bulunan ineğini satın aldı.
Rize Belediyesi şehir içerisinde bulunan ahırları yıkmaya devam ediyor. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, ahırları yıka bilmek için bulduğu ilginç çözümlerle dikkat çekiyor. Bakırcı, Tophane Mahallesi'nde bulunan Nur Melek Amedi isimli şahsa ait ahırı yıkabilmek için Amedi'ye ait ahırda bulunan ineği bin 300 YTL ödeyerek satın aldı.
Yıkım öncesi Tophane Mahallesi'ne gelen Bakırcı, Amedi ile görüşerek mağdur olmaması için ahırdaki ineği satın almak istediğini açıkladı. Amedi ineği için Başkan Bakırcı'dan Bin 300 YTL para istedi. İnek sahibi bayanın istediği fiyata itiraz etmeyen Bakırcı cebinden çıkarttığı bin 300 YTL'yi kadına verip ineği aldı. Nur Melek Amedi'nin ilköğretim okulu öğrencisi kızı Kübra, çiçek isimli ineklerinin satılmasına üzülerek ineğe sarılıp göz yaşları döktü. Bakırcı, Kübra'ya" Şehir içerisinde inek beslemek insan sağlığı açısından sakıncalıdır. Sen derslerine çalış. Okuyup doktor ol. Biz senin eğitimin için gerekli her şeyi yapacağız" dedi. Başkan Bakırcı ayrıca Belediye Veterineri'nden Kübra için evcil süs ineklerinden bulunması talimatını verdi. Daha sonra belediye iş makineleri şehir içerisinde bulunan ahırın yıkımını gerçekleştirdiler.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı yıkım sonrası yaptığı açıklamada, " Bu güne kadar 160 ahır yıktık. şehrin görünümünü bozan ve insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ahırların yıkımına devam ediyoruz Kimi ahırları polis kimilerini zabıta yaptırımı ile yıkıyoruz. Maddi durumu bozuk ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için farklı çözüm yolları buluyoruz. Bu vatandaşımız mağdur olmasın diye ineğini kendime ait para ile satın aldım. Etini mahalleliye dağıttıracağız" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız