1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. AK Parti Rize'de geriledi!
AK Parti Rize'de geriledi!

AK Parti Rize'de geriledi!

Rize'de yaptırılan seçim anketinde AKP birinci parti olarak çıkmasına rağmen yüzde 44 oranlarındaki Genel Seçim oyunun yüzde 38'e gerilediği görüldü.

A+A-

Konuyla ilgili açıklama yapan Çay Televizyonu Haber Müdürü Hasan Yavuz Bakır, 1 ay süren anket çalışması kapsamında bin 720 kişiyle görüştüklerini söyledi. Bakır, en sağlıklı sonuçlara alabilmek için anket kriterlerine hassasiyetle dikkat ettiklerini belirterek, "Çay Televizyonu tarafından yapılan ankette 'Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?' sorusuna bin 720 kişiden 679'u AK Parti, 593'ü kararsız, 105'i ANAP, 76'sı CHP, 72'si MHP ve 63'ü DYP yanıtını verdiler" dedi.
"Rize Milletvekilleri'nden hangisi daha başarılı?" sorusuna Bakır, 555 kişinin Abdülkadir Kart, 382 kişinin İmdat Sütlüoğlu ve 118 kişinin İlyas Çakır ve 705 kişinin ise başarısızlar cevabını verdiğini kaydetti.
Bakır, "İlk seçimde kimlerin milletvekili olmasını istersiniz?" sorusuna 775 kişinin Mesut Yılmaz, 379 kişi Mehmet Bekaroğlu, 224 kişi Halil Bakırcı yanıtını verdiğini söyledi.
Anketteki "Rize Belediyesi'nin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna bin 40 kişiden 744'ü başarılı, 270 kişi ise başarısız cevabını verdi.
Öte yandan Bakır, anket sonuçlarına göre, AK Parti Rize'de yüzde 44 oranlarındaki Genel Seçim oyunu yüzde 38'e düşürdüğüne dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum