1. YAZARLAR

  2. Halis BARIŞ

  3. Akılsız Başın Ayakları Nereye Gidiyor?
Halis BARIŞ

Halis BARIŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Akılsız Başın Ayakları Nereye Gidiyor?

A+A-

 

Ramazanın en uzun günlerinde başlayan bu yürüyüş serüveni; hem doygun vücutların ispatı hem de başın akılsızlığının tasdiki niteliğinde bir eylem doğrusu. Sözüm ona Adalet yürüyüşünün ilk gününün Hipodromda(!) tamamlanması çok manidar. Kendi başına olmadığı aşikâr olan CHP genel başkan acaba kılavuzları değiştirmeden mi yola çıktı? Merak ediyorum çünkü siyasi hayatı boyunca kılavuz edindikleri ile hedefi tutturduğu bugüne dek vuku bulmadı. Her şey biryana sayın genel başkan sen hedefe varana kadar Maltepe cezaevi müze olur. Eee Maltepe’de yapılacak olan açılışı da Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başkasına yaptırmak yakışmazdı zaten. Şakalar böyle uzar gider.

Belki biraz da çirkinleştirilebilir: Sayın Karamollaoğlu da iftardan sahura yürüyecek mi, dağ tepe aşarken profesyonel destek gerekir o kadar cenazeye katıldınız yalnız bırakmazlar hevaller umarız, mukavemetli ekip lazım nevalesi verilince direnç kazanan gezicilerden de al yanına diye...

Bunlar birtakım siyasi magazin malzemeleri. Bunun yanı sıra işin ekonomik birçok götürüsü de Ülkenin sırtına yüklenecektir tabii olarak. Biz yaşanacak olan bu klişeleri izler ve konuşa dururken asıl hedefleneni gündemimize alamıyoruz bir türlü.

Kılıçdaroğlu aldı kafasını elleri arasına ve bir muhakeme yaptı:

Kasetle Denizden çıktık çıkalı her adımım ofsayt;

Bir adım attım Sarıgül'ün dikenlerine takıldım,

Bir adım daha yollarım İnceldi,

Bir adım daha Böke bulaştı ayaklarıma,

Ha gayret bir adım daha 48i ittifaka götüreceğim derken

Hoppalaa! Yine Deniz'in kenarındayız. Bu iş böyle olmayacak dedi kendi kendine. Ve cezayı ayaklarına kesti Sn. Kılıçdaroğlu.

Yol gidenindi, Kılıçtaroğlu kuşananın olmayacaktı artık.

Genel başkanlık koltuğunu muhkemleştirmek için, başkanlığa aday gösterilebilmesi için sağlam ayaklara ihtiyaç var. Bu yolculuğa Adalet için değil kendine oluşan Adaveti kırmak için başladı. Velhasıl çark büyük çarkçıbaşı küçük olsa da; kendine biçilen misyonu yerine getirebilmek için her türlü fedakârlığa hazır olduğunu ispat etmiş bir Genel başkan ve Devlet başkan adayı CHP'ye hayırlı, ışıklı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız