1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Altan'dan eski takımı GS'ye mesaj
Altan'dan eski takımı GS'ye mesaj

Altan'dan eski takımı GS'ye mesaj

Rizespor Kaptanı Altan, eski takımı Galatasaray'ı da mağlup edeceklerini söyledi.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Trabzonspor’a attığı gol ve oynadığı güzel futbolla galibiyetin mimarı olan Ç.Rizespor takım kaptanı Altan Aksoy hafta sonu karşılaşacakları eski takımı Galatasaray’a da mesaj yolladı. Tecrübeli oyuncu “Trabzon maçında sergilediğimiz mücadele ve futbolu devam ettirirsek inanıyorum ki mutlu olan taraf biz olacağız” şeklinde konuştu.
Ç.Rizespor’a geçen sezon devre arasında Galatasaray’dan kiralık gelen ve bu sezon başında 2 yıllık sözleşme imzalayan Altan Aksoy adeta takımını sırtlıyor. Tecrübeli oyuncu sezon başından bu yana takımın tüm maçlarında ilk 11’de forma giydi. Son dört haftadır sakat olmasına rağmen yine de takımın başarısı için ilk 11’de forma giyen tecrübeli oyuncu Trabzonspor’a attığı golle takımına hayat verdi. Altan Aksoy Trabzonspor maçında oyun ve mücadele anlamında çok iyi şeyler yaptıklarını belirterek “Trabzon maçı, Rizespor’un tarihi açısından da önemli bir dönüm noktasıdır. Önemli olan bizim kazanmamızdı. Çünkü ligdeki pozisyonumuz çok iyi değil. Bu galibiyet istikrarın da başlangıcı olacak. Bundan sonra çok daha iyi olacağız” dedi.
Attığı golü masörüne armağan eden Altan Aksoy “Benim attığım golle takımımın galip gelmesine çok mutlu oldum. Golü bizim masör Yılmaz abiye armağan ettim. Son dört beş haftadır sakattım. Bazı maçlarda sakat sakat oynadım. Son haftaları hep onunla birlikte geçiriyordum. Bana bu maçta gol atarsan benim için olsun dedi. Ben de ona, gol atarsam sana doğru koşacağım dedim. Attığım golü de ona armağan ettim.” Diye konuştu.
 
Altan Aksoy önlerinde zor bir Galatasaray maçı olduğunu da belirterek, “Galatasaray maçı çok zor olacak. Galatasaray her zaman şampiyonluk yarışında olmuş bir takım. Bu yıl da bazı istemediği sonuçlar aldılar ama yarıştan kopmadılar. Bizim için Trabzonspor maçından sonra Galatasaray maçı ya da Fenerbahçe veya başka bir takım olup olmaması önemli değil. Bizim bir istikrara ihtiyacımız var ve bu istikrarı yakalamak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
Altan Aksoy Galatasaray maçının kendisi açısından oldukça duygusal bir müsabaka olacağını da belirterek “İnsan eski takımlarına karşı oynadığı zaman tatlı bir burukluk yaşıyor ama o maç sırasında aklınıza pek gelmiyor. O anda kazanmak istiyorsunuz. Önemli olan da bu bence. Maçın atmosferinde her şeyi unutuyorsunuz. Galatasaray maçında gol atmak isterim. Ama ben veya başka bir takım arkadaşım, mutlaka goller atmak zorundayız. Zdravkov dışında herkes gol atsın isterim. İnşallah galip geliriz” dedi.
Altan Aksoy Ç.Rizespor ile 2 yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu ve bu sürenin bitiminde biraz daha futbol oynamayı düşündüğünü belirterek “Fizik gücüm müsaade ettiği ve sakatlıklar olmadığı sürece futbol yaşantıma devam etmeyi düşünüyorum. Futbola Rize’de devam edeceğim anlamına da gelebilir bu. Çünkü yönetimimiz bana karşı çok sıcak davrandı. Benim Rize’de olmamı çok istediler. Tabi Rizeli olmamın da bunda etkisi büyük oldu. İnşallah Rize’de başarılı bir futbol yaşantısı geçirip futbol yaşantımı burada noktalamak isterim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız