1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Ankara notları
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara notları

A+A-

Sevgili Okurlarım; siyaset ciddi iştir. Güven vermektir, istikrarlı olmaktır.

Ahmet Reyiz Yılmaz Rizeli hemşerimdir. Uzun yıllar İsrail’de kaldı. Yılın işadamı seçildi. Söylentilere göre başka meziyetleri de bulunuyor.

MHP Genel Başkanlığına aday oldu. Kendisini aday gösterecek 40 delege bulamadı, dahası salona bile gelemedi.

Rize Federasyonunca düzenlenen yemekte tanışmıştık. Gecede; Rizeli 53 öğrenciye burs vereceğini söyledi.500 kişinin bulunduğu toplantıda söz vermişti.

Federasyon başkanı Süleyman Basa’ya bu konuyu sorduk

Sözünde durmadı, tek öğrenciye bile burs vermedi. Bu konu herkesin dilinde.

Bütün bunlara rağmen, para ile gençleri toplayıp, kendisini alkışlattırıyormuş.

Ne diyelim. Bu da yeni siyasetçi tarzı galiba.

Koruma ordusuyla ile geziyorlar

Ankara Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Başar Bal (Pazarlı hemşerimizdir) ile Başkan Yardımcısı Şenol Balaban’ın koruma ordusuyla gezdikleri, vatandaşın telefonuna çıkmadıkları, ilgilenmedikleri şeklinde haberler alıyoruz. Kimden korunuyorlar? Bu konuyu araştıracağız. Şimdilik Başkan Fethi Yaşar’ın ve CHP yönetiminin dikkatlerine sunuyoruz. Detaylarına gelecek yazılarımızda değineceğiz.

Ayder Turizm’de örnek uygulama

Ayder Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Haşimoğlu, firmasına ait servis şoförlerini eğitim seminerinden ve güvenlik testinden geçirdikleri belirterek “Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyin üzerindedir” dedi. Güzel ve örnek uygulama. Diğer okul servis firmaları de aynı uygulama başlatmalıdır. Hemşerimiz Haşimoğlu ile birlikte olduk. Ayder’deki yatırımları ve çalışmaları konusunda bilgi aldık.

Yusuf Bahadır ameliyat oldu

Ali Bahdır’ı aramak istedik, yanlışlıkla Ali Kemal Başaran’ı aradık.

Trabzon eski Milletvekili Ali Kemal Başaran, Ankara Umut Hastanesi’nde Genel Koordinatör olarak görev yapıyor. Yakında buluşacağız.

Ali Bahadır Orman Genel Müdür yardımcılığı görevinden emekli oldu,

Eğilmeyen bükülmeyen, kişiliğinden taviz vermeyen; adam gibi adamdır.

Hastalarla uğraşıyor. DYP eski milletvekili Yusuf Badadır boğazından ciddi bir ameliyat oldu, durumu iyiye gidiyor.

Ali Bahadır’ın küçük kardeşi Bağ-Kur Trabzon Bölge müdürü Yusuf Bahadır de rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da.. Her ikisine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Merkezdeki Rizeli tek vali

Merkez valisi Selahattin Başar Rizeli hemşerimizdir. Eski Başbakan Mesut Yılmaz döneminde Sinop ve Kırşehir valiliği görevini yürüttü. Şaibesi bulunmayan, herkes tarafından sevilen, itibar gören birisidir.8 yıldan beri merkez valisi olarak bekliyor. Van ve Diyarbakır valileri dışında Rizeli başka vali yok. Rizeli siyasetçilerimiz; 19 ile vali çıkaran kardeş komşumuz Trabzonlu siyasetçilerinden biraz ders alsalar iyi olacak. Bu arada Bakan Hayati Yazıcı ile Ali Bayramoğlu’na duyurulur. Bu arada Trabzonlu siyasetçilerimizi yürekten kutluyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum