1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Ankara’dan çeşitlemeler
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara’dan çeşitlemeler

A+A-

Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu Ardeşenli hemşerimdir. Dahası aynı köydeniz. Ankara’daki temas ve ziyaretleri kapsamında bizlere de uğradı, uzunca sohbet ettik. Başarılı, genç başsavcılarımızdan olan Kutanoğlu, yaklaşık 5 yıldan beri Bayburt Başsavcısı olarak başarılı hizmetler vermiş, adalet dağıtmış bir hukuk-kanun adamıdır. Adalet Bakanlığı ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’ndaki bazı yakın dostlarımızın kanaatleri, Başsavcı Kutanoğlu, ilk kararnamede daha büyük bir ile başsavcı olarak atanacağı şeklindedir. Hemşerimize şimdiden başarılar diliyorum.

***

Ardeşen’den başlamışken devam edelim istedim. Ardeşen Yukarıdurak köyü benim de köyümdür. Ardeşen’in en yüksek köyüdür. Benim zamanımda okuyabilenlerin sayısı iki elin parmakları kadardı. Hatırladığım kadarıyla benim kuşağımdakilerden Dr. Hasan Balcan, Osman Nuri Balcan, Yusuf Öztabak (Şu an Yalova’da), Mehmet Öztabak (İstanbul’da), bendeniz Ankara’da ve isimlerini hatırlayamadığım 3–5 kişi daha. Şimdi ise çok sayıda okuyan, hakim, Savcı, kaymakam, doktor olanlar var. Bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Yeni kuşak iyi ve doludizgin geliyor. Herkese başarılar diliyorum.

***

Yargıtay Tetkik Hâkimi Yusuf Önder de benim köyümdendir. Dedesi, babam rahmetlinin, babası da benim dostumdur. Borçka Cumhuriyet Savcılığı başta olmak üzere çeşitli bölgelerde görev yapan Önder; iki yıl önce Yargıtay 7. Ceza Dairesi’ne Tetkik Hâkimi olarak atandı. Yargıtay’ın başarılı hâkimlerinden hemşerim Yusuf Önder’i hem ziyaret ettim, hem de telefonla konuştuk. Dosyalardan vakit bulabilirse bir hafta sonu buluşacağız. Yargıtay İkinci Ceza Dairesi’ne atanan, Trabzonlu hemşerimiz, güzel insan; Mehmet Hamzaçebi’ye de başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
8 Yorum