1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. AP Güneydoğu'ya Kürdistan dedi!
AP Güneydoğu'ya Kürdistan dedi!

AP Güneydoğu'ya Kürdistan dedi!

AVRUPA Parlamentosu (AP), ’Türkiye’de gıda güvenliği’ başlıklı çalışmasında Güneydoğu Anadolu için ’Kürdistan’ ifadesini kullandı.

A+A-

AP Ekonomi ve Bilimsel Siyaset Dairesi’nin, Çevre, Toplum Sağlığı ve Gıda Güvenliği Komisyonu’nun katkısıyla hazırladığı 21 sayfalık çalışmada iki kez ’Kürdistan’ ifadesine yer verilirken, bu çalışmanın Türkiye’nin AB ile yürüteceği "Gıda güvenliği, hayvan ve bitki sağlığı politikası" müzakere başlığında yararlanması için Tarım Bakanlığı’na iletildiği de öğrenildi.
’IPOL/A/NT/ENVI/2006-32’ numaralı çalışmada, Türkiye’de gıda kalite standartı ile gıda etiketlenmesine ilişkin yapılan değerlendirmelerde, "Özellikle Kürdistan’da hem kalite standartı hem de etiketlemede ciddi sorunlar olduğu" belirtiliyor. Çalışmanın birinci bölümünde yer alan yürütmeye ilişkin özetin üçüncü paragrafında gıda kalite standartı ile ilgili yapılan değerlendirme şöyle:
"...Orta ve Doğu Anadolu’nun daha az gelişmiş bölgeleri ile özellikle Kürdistan’da uygulanan kalite standartları ve uygulamaları, Batı ve ülkenin daha varlıklı bölümlerine göre çok daha yetersiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum