1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ardeşen bilgi kanalı hizmete girdi
Ardeşen bilgi kanalı hizmete girdi

Ardeşen bilgi kanalı hizmete girdi

Ardeşen Belediyesi, yayincell hizmetiyle pratik bilgileri vatandaşlara ücretsiz SMS mesajlarıyla gönderiyor

A+A-

Necmettin Yarıcı - Ardeşen Belediyesi kendi bölgesine ait asayiş, eğitim, sağlık, kültür-sanat gibi her türlü konuda kent sakinini 888 YayınCell Belediye Bilgi Kanalı ile bilgilendiriyor.
Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “bu sistemle belediyeler, sosyal yaşam bilincini geliştirebilen, vatandaşını kendi bölgesine ilişkin her türlü konuda katılımcı kılabilen yeni bir kent kültürü ve kentlilik anlayışıyla bir iletişim platformu oluşturmayı” hedeflediklerini söyledi.
Halkın sağlıkla alakalı duyarlılıklarını, ebeveynlerin çocuk eğitimiyle alakalı, soğuk hava şartlarının gerektirdiği tedbirlerin alınması gibi çok yönlü bir iletişim platformu oluşturduklarını ifade eden Başkan Sinan, sistemin oturduğunu, çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.
Başkan Sinan. Son gönderdikleri mesajları da okudu: “Müslümanlığın organ bağısı konusunda hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak biçimde acık olduğu ve organ bağısıyla hayat kurtarmanın sevap kazanacağınızı unutmayın. Bir can da siz kurtarabilirsiniz.
Çocuğunuzun kitaplardan sıkılmaması için, onlara alacağınız kitaplar onun ilgi alanları, yaşı ve gelişimine uygun olmalıdır. Kendi kitaplarını sızın kontrolünde seçebilsin. Bu hafta Dünya Çocuk Kitapları Haftası. Çocuğunuzla bir kütüphaneye gıdın, yenilikleri keşfedin
El yıkamanın, üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmada çok önemli olduğunu unutmayınız. Özellikle soğuk havalarda yaygın görülen hastalıklardan korunabilmek için lütfen ellerinizi sık sık, özellikle dışarıdan eve geldiğinizde yıkayınız.
Kurduğunuz soba, duvardan en az 50 cm uzakta olmalıdır. Soba borularında kırık ve delik olmamasına, havalandırma deliklerinin açık ve temiz olmasına vatandaşlarımızın dikkat etmeleri önemle duyurulur.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum