1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. ARDEŞENSPOR

  4. Ardeşen'de görkemli açılış
Ardeşen'de görkemli açılış

Ardeşen'de görkemli açılış

Ardeşenspor Kulübü'nün sosyal tesislerinin ilk halkasını oluşturan halı sahanın resmi açılışı bugün geniş bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

A+A-

Yasin BAŞALMAZ
Ardeşenspor Kulübü tarafından yaptırılan ve sosyal tesisler içerisinde yer alan halı sahanın resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Yoğun bir katılımın olduğu açılış törenine Rize Valisi Kasım Esen, Ardeşen Kaymakamı Cahit Işık, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Ak Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Tunca Belediye Başkanı İbrahim Pertek, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri, spor kulüplerinin idaricileri ve çok sayıda Ardeşenli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Ardeşenspor Kulüp Başkanı Mehmet Çırakoğlu yaptı.

 Çırakoğlu, kendi ayakları üzerinde duran, kişilere endeksli olmayan bir kulüp arzusuyla çıktıkları bu yolda hedeflerine adım adım ilerlediklerini belirterek, bu tesisin de çalışmalarının en önemli kollarından biri olduğunu söyledi.

Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan; Ardeşensporun geçmişte başarılı olamamasının en büyük nedeninin tesisleşememek olduğuna vurgu yaparak, “Bunun bilincinde olan Ardeşenspor yönetimi de içinde bulunduğumuz tesislere imza atmışlardır. Buradan çok değerli sporcular yetişecektir” dedi.

Ardeşen Kaymakamı Cahit Işık de yaptığı konuşmada geleceğin birçok sporcularının bu tesislerde yetişeceğine olan inancını deklare ederek bu başarıyı elde eden Ardeşenspor yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce ise yaptığı konuşmada tesislerin spor kulüpleri için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Ardeşenspor Kulübü de bu önemli yatırımı ilçeye kazandırmıştır. Ardeşenspor Kulüp Başkanını ve yönetimini kutluyorum” dedi.
Ak Parti Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu da tesislerin Ardeşen’e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
Açılışta konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar ise Ardeşensporun ilçede eksikliği hissedilen bu tesisi hizmete sunmakla önemli bir çalışma başlattığını söyledi.

Açılış töreninde son konuşmayı yapan Rize Valisi Kasım Esen de Ardeşenspor Kulübünün önemli bir tesise başladığını ve bu tesis sayesinde de hem kulübün hem de ilçenin kazançlı çıkacağını belirtti.
Konuşmaların ardından protokol Ardeşenspor formasını giyerek basın mensuplarına poz verdi.
Mini bir futbol gösterisi suna protokol ekibi tulum eşliğinde horon oynamayı ihmal etmediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum