1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ardeşen'de hizmet hamlesi
Ardeşen'de hizmet hamlesi

Ardeşen'de hizmet hamlesi

Ardeşen Belediyesi, başlattığı hizmet hamlesi kapsamında her hafta bir projenin tanıtımını yapacak.

A+A-

Necmettin YARICI - Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda her hafta bir hizmet açıklayacaklarını söyledi. Başkan Sinan ilk olarak ipek yolu olarak adlandırdıkları Atatürk caddesindeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. “Atatürk Caddesi kentin yüz akıdır. Yeni ipek yolu buradan geçer” diyen Başkan Sinan, “Şehrimizin şehir içi Atatürk Caddesi geçişinde önemli değişikliklere gidilmiştir. Ardeşen şehir içi duble yol yapımı tamamlanmasıyla çalışmalar şehir estetiği dikkate alınarak özenle yürütülmektedir. Ardeşen Kaymakamlığı önündeki alana yapılan kapalı otopark ve tören alanı bölgede örneğine rastlanamayacak bir projeyle vatandaşımızın hizmetine sunduk. Açık hava parkı park dışında kullanımını otopark yaparak araç yoğunluğunu azaltmayı hedefledik.
Ardeşen Belediyesi ve TEDAŞ’ın eşgüdümlü çalışmalarıyla şehir içi ana cadde de (Atatürk Caddesi) bulunan elektik ve telefon hatları yerin altına indirilerek şehrin ışıklandırması şehir estetiğine uygun bir şekilde yapılmıştır. Dükkân önlerindeki taşınabilir eşyalara dönük dükkân sahipleriyle müştereken alınan kararlar muvacehesinde yeni sınırlamalar ve düzenlemeler getirilmiştir. Caddemizdeki orta kaldırımlarımızda gerekli olan budama ve kazı işlemleri yapılarak çimlendirme ve çiçeklendirme çalışmaları hızla devam etmektedir.

Bu alanlar, Ardeşen Belediyesinin kendi üretim tesislerinde yetiştirilen bitkilerle adeta çiçek bahçelerine dönüştürülmektedir. Şehrin şimdiki geçici transit geçiş güzergâhında yeşilin dokusuyla iç içe, kent estetiği oluşturmak amacıyla çiçeklendirme ve çimlendirmenin yanı sıra, vatandaşın dinlenebileceği banklar yerleştirilerek şehre ayrı bir görünüm kazandırılmıştır. Yine Atatürk Caddesi ışıklandırılması için yer yer gece fenerleri şeklinde ışıklandırmalar belirli aralıklarla yerleştirilip Atatürk Caddesi’ne ayrı bir güzellik katmıştır.
Atatürk Caddesi, çevre yolunun bitirilmesiyle rahat bir nefes alacaktır. Şu anda “trafik aldı başını gidiyor” denmesinin sebebi, sahil yolunun tamamlanmamasından kaynaklanmaktadır. 548 adet ışıklandırma direkleri, 2100 m kanal kazımı ve kablo döşemesi yapılmıştır. Şehrin ışıklandırması ve kent dekorasyonu şu andaki tamamlanan ve tamamlanmayan kısmıyla, sahil yolunun transit araç geçişleriyle trafiğin büyük oranda rahatlayacağı hesaba katıldığında Atatürk Caddesi daha da huzur verici ve yaşanılabilinir duruma gelecektir. Şehir içi akşam yürüyüşleri ve dinlence yerleri daha da önemsenecek ve kent kültürü oluşumunda önemli bir katkı sağlamış olacaktır. Sahil yolu geçene kadar şimdilik mevcut yola devam diyoruz. Devam derken Atatürk Caddesi’ni de kent estetiğine uygun dekore ediyoruz. Atatürk Caddesi üzeri ve diğer bütün caddelerin sokak girişleri düzenlenerek parke döşeme, bordur döşeme, yol tadilatı gereği parke söküm ve onarımı, ferforje çalışması, ışıklandırma, sinyalizasyon gibi birçok kalemde sayabileceğimiz hizmetler ivedilikle yürütülmektedir.” Diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız