1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ardeşenli üye, Ecevit için öldü
Ardeşenli üye, Ecevit için öldü

Ardeşenli üye, Ecevit için öldü

Ecevit'e olan büyük sevgisiyle tanınan Ardeşenli DSP üyesi, yaşadığı üzüntü sonrası kalp krizi geçirdi.

A+A-

Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde, Bülent Ecevit'e olan büyük sevgisiyle tanınan Demokratik Sol Parti (DSP) üyesi yaşlı bir şahıs, Ecevit'in ölümüyle ilgili okuduğu bir cep mesajı sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Ardeşen DSP İlçe Örgütü üyesi olan Nazım Yanık (83), geçtiğimiz Pazar gecesi hayatını kaybeden DSP Onursal Başkanı Bülent Ecevit'in ölümüne çok üzüldü. Bu üzüntüsünü sık sık dile getiren ve evinin balkonuna DSP bayrağı asan Yanık, dün arkadaşı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardeşen İlçe Başkanı İmdat Mertoğlu ile dertleşirken, Mertoğlu'nun oğlu Mustafa Kemal Mertoğlu'nun babasına attığı "Ecevit ölmedi, Necati dedem onu cennette karşılayacak. Karaoğlan ile yolları ayrılmadı, huzur içinde yatacaklar" yazılı cep mesajını okudu. Çok duygulanan ve gözyaşı döken Yanık, daha sonra fenalaşarak kalp krizi geçirdi. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Yanık için bugün Ardeşen Merkez Camii'nde öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Çok sayıda seveni ve partilinin katıldığı cenaze namazı öncesinde konuşan DSP İl Başkanı Orhan Ferah, "Ağabeyimizin ruhu ve sayın Genel Başkanımız'ın ruhu tanrının huzurunda buluşacak" diyerek gözyaşı döktü. Cenaze namazın ardından ilçeye bağlı Işıklı Köyü'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.


Yakın çevresi ve akrabaları Nazım Yanık'ın Ecevit'e karşı inanılmaz bir sevgi taşıdığını ve ölüm haberinden sonra da çok büyük bir üzüntü yaşadığını belirterek duygularını dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum