1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Artvin Polisine araç takviyesi
Artvin Polisine araç takviyesi

Artvin Polisine araç takviyesi

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından alınan 6 adet hizmet aracı düzenlenen törenle Artvin’deki görev yerlerine gönderildi.

A+A-

Artvin Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törene, Artvin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Birol Şimşek, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akyol, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin Vali Yardımcısı Muzaffer Başıbüyük, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ile bazı daire amirleri katıldı.
İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre, yeni hizmet araçlarının mevcut güçlerine güç kattığını belirterek,”Türk emniyet teşkilatı dün olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmek için büyük bir samimiyetle ve özveriyle çalışmalarına devam edecektir. Bu noktada yeni gelen araçlarda görev yapacak arkadaşlar da, bu bilinçle hizmet edeceklerine yürekten inanıyorum.” dedi.

Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu ise, kamu hizmetleri içerisinde en çok donanıma bağlı olan hizmetlerin, emniyet hizmetleri olduğunu belirterek şunları kaydetti:” Bu hep söylenir, teknolojinin gelişmesi dahi emniyetle ilgilidir. Bütün büyük teknolojik icatlar, keşifler savaşlarla ve savaş teknolojileriyle, emniyet teknolojileriyle yakından ilgilidir. Bu açıdan bu konuyla ilgili lüzumu zaman zaman birbirimize ve cemiyete, topluma hatırlatmak gerekir. Yani polisin nasıl görev yaptığını düşünürken, polis hangi imkânlarla görev yapıyor, onlara hangi imkanları veriyoruz düşünmek lazım. Yoksa polisi, bize iyi davrandı, kötü davrandı gibi yargılamak hep kolayımıza kaçar. Ama imkânlarını yargılamak lazım, bazen ihmal ettiğimiz bir yan olabilir. Elimizde iyi araç gereç, iyi donanım olursa mutlaka daha iyi hizmet veririz. Biz imkânsızlıklar içerisinde de vatandaşımızın gönlüne en iyi gelecek, onu kırmayacak, incitmeyecek, devlet ve vatandaş arasındaki gönül köprüsünü azami olarak işletecek şekilde hizmet veririz ama, ‘Alet, işler el öğünür” diye bir atasözümüz var. Bizim imkânlarımız iyi olursa elbette daha iyi hizmet veririz. Bu vesile ile bu hizmet araçlarının polis teşkilatına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Aydoğdu, hizmet araçlarından birisine binerek aracı çalıştırdı ve kazasız, belasız kullanılması dileğinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız