1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Atatürk tabelasını söktürdüler!
Atatürk tabelasını söktürdüler!

Atatürk tabelasını söktürdüler!

Belediye ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü arasında bir süredir polemik konusu olan ve Karadeniz Sahil Yolu'na dikilen Atatürk tabelası söktürüldü.

A+A-

Trabzon Belediyesi ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü arasında bir süredir polemik konusu olan ve Karadeniz Sahil Yolu'nun Trabzon şehiriçi geçişi girişine Trabzon Belediyesi tarafından yaklaşık 1 ay önce asılan "Atatürk Bulvarı" tabelası bugün akşam saatlerinde Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karayolları 10. Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan, belediyeden tabelanın kaldırılmasını istediklerini ancak bugün sürenin dolmasına rağmen belediyeden tabelanın kaldırılacağıyla ilgili bir cevap alamadıklarını söyledi. Mesai bitimine kadar tabelanın sökülmesi için beklediklerini ancak sökülmeyince görevlilere tabelanın sökülmesi için talimat verdiğini kaydeden Çelikcan, "2918 sayılı Trafik Kanunu ve 5539 sayılı Karayolları Kuruluş Kanunu'nun gereğini yaptık. Bu kanunlara göre uluslararası bir yola özel isim verilemez. Karayolları da bu yola bir isim veremez. Bu yolun uluslararası ismi E-70, ulusal yol koduysa D-010'dur. Bu kodlar ve adlar dışında başka özel bir isim vermek kimsenin yetkisinde değildir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum