1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Atmaca tel tel dökülüyor
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Atmaca tel tel dökülüyor

A+A-

Çaykur Rizespor, umutla puan almak için gittiği Altay deplasmanından puansız döndü. Yeşil-Mavililer, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan sonra Altay’a da mağlup olarak ligdeki ikinci yenilgisini aldı. Karadeniz temsilcisinin İzmir’de ortaya koyduğu görüntü ile gol atıp puan alması mucizelere bağlıydı, mucize de gerçekleşmedi…

Maçın ilk yarısı ortada geçti. Rizespor, biraz istekli arzulu gözükse de üretim yapamadığından verimli olamadı. Bu yarıda Çağrı ile yakalamış olduğu net pozisyonda genç oyuncu topu kaleciye nişanlayınca Rizespor öne geçme şansını kaybetti. Maçın ilk yarısı 0–0 tamamlandıktan sonra Yeşil-Mavililer’de Teknik Direktör Ümit Kayıhan, taktik değişikliği yaparak Mutlu’yu öne sürdü, ancak bu da Rizespor’a hiçbir şey kazandırmadı. Birkaç cılız pozisyon dışında Rizespor, Altay kalesinde etkili olamadı. Daha sonra maçın üstünlüğünü eline alan Altay, etkili ataklarla Rizespor’un üstüne geldi ve ardı ardına çok net pozisyonlar buldu. Rizespor futbol takımında ayakta kalan tek kişi olan kaleci Ramazan, rakibin bu pozisyonlarına tek başına ‘dur’ demek istedi ve üst üste goller kurtardı. Altay’ın bu baskısı gelecek golün habercisiydi, nitekim gol de 83.dakikada geldi. Altay kornerden atmış olduğu golle kazanmasını bildi. Golü de eski Rizesporlu Ufukhan attı.

Rizespor’un defansı yolgeçen hanına döndü. Ercan inanılmaz hatalar yaptı. Eski Altaylı Ercan’ın yaptığı tek doğru iş filelere giden topu çizgiden çıkarmaktı! Rizespor orta sahada son derece başarısız olurken forvette de tel tel döküldü.

Sonuç olarak Rizespor’da düşüş devam ediyor. Bu böyle gitmez acil olarak tedbir alınmalı. Çünkü Rizespor, İzmir’de kâbus gibiydi. Kayıhan da kâbusu sadece izledi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum