1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ayar'dan adaylık başvurusu için davet
Ayar'dan adaylık başvurusu için davet

Ayar'dan adaylık başvurusu için davet

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar AK Parti'de aday adaylığı sürecinin başladığını 16 Mart Perşembe günü saat 21.00’de sona ereceğini söyledi.

A+A-

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar yaptığı açıklamada; ''Kamuoyunun da malumu olduğu üzere Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs 2023’te seçim yapılmak üzere tarihi kesinleştirdi. Türkiye çok önemli tarihi bir seçime gidiyor. Genel Merkezimiz, seçimlere ilişkin, müracaatların İl Başkanlıkları ve Genel Merkezden alınmasına karar verdi. Aday adayı müracaatları başlayıp 16 Mart Perşembe Günü saat 21.00’de sona erecek. Bu seçimde milletvekili aday adaylığı için aidat alınmayacak. Ülkemizde yaşanan depremden dolayı ücretlerin AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular; Yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olması uygun görüldü. Bugün itibariyle Milletvekili aday adaylığı başvurularımızı almaya başladık. Bu sürecin özelde Rize’mize genelde ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Milletimize hizmet etmek için Türkiye Yüzyılı seçimlerinde ben de varım diyen herkesi İl Başkanlığımıza davet ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız