1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ayder beyaza büründü
Ayder beyaza büründü

Ayder beyaza büründü

Ayder'in yağan kar ile beyaza bürünmesi Heliski'cileri harekete geçirdi. İsviçreli bir firma Rize Valiliği'ne başvurdu

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize’nin ünlü Ayder yaylasında üç yıl önce İsviçreli Turkey Heliski firması tarafından başlatılan Helikopterle kayak sporunun bu yıl da devam ettirileceği belirtildi.
Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin bin 350 rakımlı Ayder yaylasında İsviçreli Turkey Heliski firması tarafından ilki üç yıl önce tek helikopterle yapılan heliski sporu bu yıl dört helikopterle birlikte yapılacak. 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar dağları silsilesinde yapılacak olan Helikopterle kayak sporu Heliski için firma yetkililerinin Rize Valiliğine müracaatta bulunduğu belirtildi. Bu yıl dört helikopterle yapılması beklenen Heliski sporunun Aralık ayı sonunda başlayacağı belirtildi. Bu arada kar yağışının etkili olduğu Ayder yaylası da beyaza büründü. Kar kalınlığının yer yer 30 cm ulaştığı yayla eşsiz bir güzelliğe kavuştu.

Heliski sporu kayakçıların helikopter tarafından dağların zirvelerine bırakılıp zirveden orman katına kadar, belirli bir parkur olmaksızın, adrenalin artırıcı kayışlarla düzlüklere ya da orman diplerine inilmesi ile yapılıyor. Düzlüğe inen sporcu yeniden helikopterle zirveye taşınıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum