1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Ayder Kar Festivali öncesi tertip komitesinden açıklama
Ayder Kar Festivali öncesi tertip komitesinden açıklama

Ayder Kar Festivali öncesi tertip komitesinden açıklama

24-26 Ocak günlerinde Ayder'de yapılacak Kar Festivali ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlanırken festival komitesi önemli bir duyuru yayınladı

A+A-

Konuyla ilgili festival komitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çamlıhemşin Kaymakamlığımız ve Çamlıhemşin Belediye Başkanlığımız himayelerinde; ilgili kurum ve STK’lar ile oluşturulan festival organizasyon komitesi mahareti ile yapılacak olan Çamlıhemşin Ayder Kar Festivali amacıyla gelecek olan misafirlerimizin en güzel şekilde ağırlanması ve yapılacak organizasyonun istenilen hedeflere ulaşması için festival komitemizce alınan kararlar doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır:
1) Yol ve hava koşullarına göre güvenlik güçlerimizin belirleyeceği alanın sonrasına; trafik akışı ve festival alanında insanların güvenliği amacı ile belirlenen görevli araçlar dışında hiçbir aracın geçişine kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Hava ve yol şartları durumuna göre araçların zincirsiz ve kar lastiği olmaması durumunda ilçe merkezindeki denetim noktasından itibaren geçişine izin verilmeyecektir.
2) Güvenlik güçlerimizin belirlediği alandan sonra misafirlerimizin, araçlarını belirlenen alana park edip festival alanına ücretli servis araçları ile ulaşmaları sağlanacaktır.
3) Cuma günü öğleden sonra yol kesilecek olup araç girişine müsaade verilmeyecektir. Servis araçları sadece cuma günü Avusor köprüye kadar servis yapacaktır.
4) Ayder esnafı ve halkının araçlarını mümkün oldukça alana çıkarmamaları ve düzgün noktalara araçlarının park edilmesi istenilmektedir. Acil durumlar olmadıkça araçlarıyla giriş çıkış yapmamaları gerektiğinden, keyfe harekette bulunanlara cezai işlem yapılacaktır.
5) Kaymakamlık tarafından oluşturulan komisyon mahareti ile festival öncesi ve festival esnasında Ayder’de bulunan tüm işletmeler, fiyat, hizmet ve tüm ticari faaliyetleri konusunda denetlenecek, tüm işletmeler; camlarında ve ürünlerinde, menülerinde fiyat yazmaları ve bu şekilde misafirlerimize hizmet etmeleri sağlanacaktır
6) Gelen misafirlerimizin festival alanında ısınmaları amaçlı belirli noktalara ateş varilleri koyulacak olup bunların dışında herhangi bir yerde ateş ve lastik yakılmasına izin verilmeyecektir.
7) Yoğun bir katılım beklendiğinden dolayı işletmelerimizin hazırlıklı olmaları ve festival tarihinden önce işletme alışverişlerini yapmaları gerekmektedir.
8) Gelen misafirlerimizin kendi istedikleri gibi serbest kayak etkinliği; misafirlerimizin can ve mal güveliği amacı ile yine komitemizce belirlenecek olan alanın dışında yapılmayacaktır.
9) Festival alanında yiyecek içecek dahil olmak üzere herhangi bir mal eşya veya vesaire malzeme için seyyar satış işlemine izin verilmeyecektir.
10) Gelen misafirlerimizin festivalin güzel ve istenilen şekilde yapılabilmesi için, güvenlik güçlerimiz trafik ekiplerimiz ve görevlilerimizin öneri ve ikazlarına uygun davranmalarını önemle rica ederiz.

ayderkarfest2-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler