1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. BABA VE OĞLU
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

BABA VE OĞLU

A+A-

Önce baba Haberal’dan söz edeceğiz. Devamında ise,  ikinci kuşağın başarılı temsilcisi, başarılı çalışmaları ile Ankara’yı kasıp kavuran, MHP İdare Amiri Erkan Haberal’dan.

Başkent Üniversitesi  kurucu Rektörü Prof. Mehmet Haberal.. Üniversiteyi kurdu.(Başkent Üniversitesi)  Rektör Prof.Dr. Ali Haberal ile birlikte Başkent Üniversitesi’ni dünyadaki en başarılı üniversitelerle yarışış hale getirdiler. Başkent Üniversitesi saygınlığı ve başarısı yüksek olan bir bilim yuvasıdır.

İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültelerini çok yakından bildiğim ve izlediğim için, bu başarılarını yakından biliyor ve takdir ediyorum. Bu nedenle İletişim Fakültesi Dekanı  Prof.Özcan Yağcı ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı  Prof.Dr. Adnan Tepecik  ve ekiplerini kutluyorum..

*

Haberal hoca, binlerce öğrenci yetiştirdi. Kendini eğitime adadı… Hastane kurdu.(Başkent Hastanesi) ekibi ile insan sağlığında çağ açtı...,

 Kısacası binlerce öğrenci yetiştirip, binlerce hastaya şifa dağıtan, yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayan, ülke ekonomisine katkı sunan;  dünyaca ünlü, dünyada el üstünde tutulan  bilim adamıdır.., Böbrek nakli konusunda uluslararası arenada bir numaralı cerrahtır

Prof. Haberal, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklandı. Yaklaşık beş yıl Cezaevi’nde tutsak edildi.. Suçunun ne olduğunu hala öğrenemedi.

Türkiye ve dünya şunu öğrendi. Haberal hoca, başta olmak üzere yazarlar, gazeteciler ve şanlı ordumuzun şanlı mensuplarını Cezaevi’nde yatıranlar, FETÖ terör örgütüne üye çıktılar ve Türkiye’den kaçırıldılar. Bir garip ülke olduk vesselam.

*

İkinci Haberal dönemi. Genç ve başarılı kuşak…MHP Ankara Milletvekili ve İdare Amiri Erkan Haberal’dan söz edeceğim..

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, TBMM’de ikinci Haberal, kuşağını en güzel bir şekilde temsil ediyor

Erkan Haberal, iki dönem parlamentoda. Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken genç bir parlamenter...

Marifet iltifatı gördü ve MHP onu tekrar Ankara’dan aday gösterdi. Çok başarılı bir seçim çalışmalarını sürdürüyor. Siyasal iletişimi çok iyi kullanıyor. Halk ile  birebir teması çok üst düzeyde…Uğramadığı  ilçe,mahalle,semt ve ev kalmadı..

Ankara seçmeninin yüzde 32’si Karadenizlidir..5 milyon nüfusuna sahip Ankara’da  sadece iki Karadenizli aday var. Birisi Koray Aydın (İyi Parti), öteki ise  Erkan Haberal..(MHP)..Bu nedenle, Ankara’daki Karadenizliler, parti ayrımını yapmadan hemşerilerine sahip çıkıyor.

 Erkan Haberal, küçüğünü, büyüğünü bilen, saygıyı elden bırakmayan, herkese kucak açan, işleri gören, üstün niteliklere sahip Karadeniz’in önemli isimlerindendir. Baba  Mehmet Haberal’ın yolundadır....

Kendisini kutluyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız