1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Bahçeli için MİT mensubu demiş!
Bahçeli için MİT mensubu demiş!

Bahçeli için MİT mensubu demiş!

Alparslan Türkeş'in oğluna yazdığı bir mektupta, Devlet Bahçeli'nin MİT mensubu olduğu yönünde uyarılar yapıyor.

A+A-
Yenişafak Gazetesi, Alparslan Türkeş'in oğluna yazdığı bir mektubu yayınladı. Mektupta Türkeş, Devlet Bahçeli'nin MİT mensubu olduğu yönünde uyarılar yapıyor.

İşte Yenişafak Gazetesi'nin haberi:

Merhum Alparslan Türkeş, oğluna yazdığı mektubunda partiyi Devlet Bahçeli'ye karşı uyarıyor. Türkeş mektubunda, “Devlet Bahçeli MİT'tendir. Arkadaşlarımız MİT'ten uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir” diyor.

Merhum Alparslan Türkeş'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi “MİT mensubu” olmakla suçladığı mektubu, Bahçeli'ye muhalif sitelerde yeniden dolaşmaya başladı.

Mektup ilk ortaya çıktığında “Yazı babamın. Daha önce de mektubun varlığıyla ilgili söylentileri duymuştum” diyerek iddiaları doğrulayan Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ile “Bahçeli MİT mensubu, MHP'yi yıkmaya geldi” diyen muhalif Muharrem Şemsek'in MHP'den Ankara ve Çorum'da 1. sıradan aday göste-rilmelerinin ardından iddialarına son vermeleri dikkat çekti.

ARKADAŞLAR UZAK DURSUN

MHP yönetimine muhalif ülkücülerin sitesinde yer verilen 26 Temmuz 1983 ta-rihli mektupta bazı ülkücülerle ilgili kanaatlerini dile getiren Alparslan Türkeş, Bahçeli'nin MİT mensubu olduğunu belirterek, “Devlet Bahçeli MİT'tendir. Arkadaşlarımız MİT'ten uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir. Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üze-rine dikkatle eğilmek lazımdır. Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarda ülkücüleri kullanmak teşebbbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır” diyerek arkadaşlarını uyarıyor. Türkeş, devletin önce milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı ve yanlış uygulamaları değiştirmesi gerektiğini ardından da resmi makamların kendilerine görev teklif etmesi gerektiğini söylüyor.
MEKTUP BABAMA AİT

MHP Genel Başkanlığı için Devlet Bahçeli'yle yarışan Tuğrul Türkeş de mektup ilk kez gündeme geldiğinde olayı doğrulamıştı. Tuğrul Türkeş, “Yazı babamın. Daha önce de mektubun varlığıyla ilgili söylentileri duymuştum” şeklinde açıklama yapmıştı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bir diğer rakibi Muharrem Şemsek'in de “Bahçeli MİT mensubu, MHP'yi yıkmaya geldi” dediği kamuoyuna yansımıştı.

Alpesler Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, Pazar günü yapılacak seçimde Ankara 1. Bölge 1. sıradan, Muharrem Şemsek ise Çorum 1. sıradan MHP adayı olarak seçime girecek.İŞTE TURKEŞ’iN MEKTUBUNUN TAM METNİ 

Türkeş’in yazdığı iddia edilen mektup şöyle:

Pek değerli ve Sevgili Oğlum

Bu gün, muhterem arkadaşımız (...) mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. Yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. Teşekkürler ederim. Ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. Malum olduğu üzere davamız Türk-İslam davasıdır. Her hareketimizin gayesi Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir.

P. imanlı iyi bir arkadaşımızdır. A.E de temiz ve ihlaslı bir Anadolu Türkmeni’dir. Avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. Denenmiş fedakár bir kimsedir. Göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. M.Ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir.

Bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. A.G., A.A. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. Devlet Bahçeli’nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. Devlet Bahçeli, MİT’dendir. Arkadaşlarımız MİT’den uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.

Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üzerine dikkatle eğilmek lazımdır.

Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarıda ülkücüleri kullanmak teşebbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır. Önce yönetim Milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı, yanlış uygulamayı değiştirmeli ve resmi makamlar, görev teklif etmelidirler. Bu takdirde devletimizin desteğini ve tasvibini arkamıza alarak eyleme girişmek kabul olunmalıdır. Aksi halde MİT (?) memurlarının el altından yaptıkları teklifleri kabul etmek zararlıdır. Bunu herkese münasip şekilde anlatmalıdır.

Şimdi sizden özel bazı ricalarım olacaktır. Eşim Seval hanımı tanıyorsunuz. Gerek sizin ve gerek muhterem (...) hanımın arada bir telefonla aramanızı kendisine (okunamadı) ilgi ve destek vermenizi rica ederim. Güvenilir iyi bir de şoför temin etmeye çalışmanızı rica ederim.

Mahsus selamlar ederek sevgilerle gözlerinizden öperim. Cenabı Hakka emanet ederim.

Alparslan Türkeş (İmza)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız