1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bakan Bak, "Rize'nin dereleri benim gözlerim gibi mavi olmalı"
Bakan Bak, "Rize'nin dereleri benim gözlerim gibi mavi olmalı"

Bakan Bak, "Rize'nin dereleri benim gözlerim gibi mavi olmalı"

Ankara Rize Günleri’nin açılış programına katılan Bakan Bak: “Rize’nin derelerini benim gözlerim gibi mavi yapmamız lazım”

A+A-

Oğuzhan Halil Özbek - İbrahim Çakmak
ANKARA (İHA) - Ankara Rize Günleri’ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Rize’nin yeşilini, yağmurunu ve güzel doğasını iyi bir şekilde tanıtmamız lazım. Rize’nin derelerini benim gözlerim gibi mavi yapmamız lazım, Rize’nin yaylalarını yemyeşil yapmamız lazım, yani çevreyi korumamız lazım, derelere çöp atmamamız lazım ve o yaylalara sahip çıkmamız lazım” dedi.

bak6-023.jpg

Ankara’da Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara Rize Günleri açılışına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, etkinlik alanında bulunan stantları gezdi. Stantlarda vatandaşlarla konuşan Bakan Bak, kendisine ikram edilen Rize ürünlerinden tattı.

bak5-033.jpg

Rize’nin artık turizm ekseninde de büyüdüğünü belirten Bakan Bak, herkesi Rize’ye davet ederek, “Burada güzel bir tema var. İklim dedik, sıfır atık dedik. Özellikle Rize’nin yeşilini, yağmurunu ve güzel doğasını iyi bir şekilde tanıtmamız lazım. Rize’nin derelerini benim gözlerim gibi mavi yapmamız lazım, Rize’nin yaylalarını yemyeşil yapmamız lazım, yani çevreyi korumamız lazım, derelere çöp atmamamız lazım ve o yaylalara sahip çıkmamız lazım. Burada güzel bir misyon var, ‘Atığı getir, çayı al’. Çok güzel düşünülmüş” ifadelerine yer verdi.

bak4-041.jpg

Konuşmasının ardından Bakan Bak programın açılışında kurdeleyi çay makası ile kesti.

bak3-049.jpg

bak2-055.jpg

bak1-057.jpg

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum