1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bakan Şener Rize'de konuştu
Bakan Şener Rize'de konuştu

Bakan Şener Rize'de konuştu

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmak üzere Rize'ye geldi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT- ÖZGÜR TEPE - Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Rize İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmak üzere Rize'ye geldi.
Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Rize'de ilk olarak 82. Yıl Devlet Hastanesi’ne giderek, geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan ve hastanede yatmakta olan AK Parti Artvin İl Başkanı Ahmet Özçelik'i ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 
Şener daha sonra Rize Valiliği Rize İl Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen AK Parti Rize İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Burada uzun bir konuşma yapar Bakan Şener, siyaset değil siyaset eğitimine yönelik ders amaçlı konuşmak istediğini söyleyerek sözlerine başladı. AK Parti'nin çok kısa sürede Türk Siyasetinde çok büyük değişikliklere neden olduğunu belirten Şener, "Ne oldu da daha düne kadar yanlarına yaklaşılmayan siyasi partiler bugün adeta bir masal oldular. Bir varmış bir yokmuş oldular. Çünkü onlar dünyadaki değişimi kavrayamamışlardı. Türkiye'de vatandaşların taleplerini doğru anlama ve cevaplama imkânını kaybetmişlerdi. Dünyada her şey değişirken, insanların beklentileri değişirken, siyasetten talep ettiği alanlar ve beklentiler yeni bir şekil alırken, bunu kavrayamazsanız, bunu okuyamazsanız, buna tercüman olamazsanız bir varmış bir yokmuş olur gidersiziniz. Onun için her gün kendi nefislerimizi hesaba çekme olgunluğu içerisinde olan kişiler olarak dün neydi ne oldu, bugün nedir ve gelecekte ne yapmak lazım sorusunu sormalıyız ve Ak Parti çatısı altında siyaseti bu anlayış doğrultusunda yapmalıyız." şeklinde konuştu.
Konuşmasında Müslümanlığın özgürlük, özü hürlük olduğunu ifade eden Şener, 10 yıl önce Finlandiya’dan gelen bir heyetin Müslümanlık nedir? Şeklideki sorusuna verdiği cevabı hatırlatarak ,"O zaman şu cevabı verdiğimi hatırlıyorum. Müslüman olmak demek özgür olmak demektir. Özgür demek insanın kendi özünün hür olması demektir. İlkeleri ve idealleri olan insan olmak demektir. Bizim inancımızda tek bir ilaha iman etmek her gün içinizde ve çevrenizde türeyen yüzlerce ilahı ret etmektir. İşin özü budur. Demek ki kimlik ve kişilik sahibi olmak, mücadele adamı olmak, dava adamı olmak, ilkeleri ve hedefleri olmak ve bunlar için uğraşmak ve mücadele etmek topluma faydalı olmaya çalışmak, işte siyasete adım atan insanın yüreğinde dolu olması gereken düşünceler bunlardır" dedi. Bakan Şener'in konuşmasından sonra toplantının kalan kısmı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Konuşmasının bitiminde, AK Parti Rize Milletvekili Abdulkadir Kart Şener'e serenden maketi hediye etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum