1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bakırcı, yardımcısına sahip çıktı
Bakırcı, yardımcısına sahip çıktı

Bakırcı, yardımcısına sahip çıktı

Yardımcısı hakkındaki iddialar üzerine açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, birileri istedi diye görev değişikliğine gitmeyeceğini söyledi.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan hakkında yaptırdığı binasının diğer binalara oranla kod farkı bulunduğu şeklindeki iddialara Rize Belediye başkanı Halil Bakırcı son noktayı koydu. Başkan Bakırcı “Bu binanın dört dörtlük olduğunu söyleyemeyiz ama her binada kusur aramaya kalkarsak Rize ‘de bir tane bina kalmaz” dedi. Bakırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan’ın başarılı olduğunu belirterek “Sırf birileri istiyor diye ben kimseyi görevinden almam” dedi.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tartışmalara neden olan Atatürk Caddesindeki diğer binalara oranla kod farkı bulunan binayla ilgili açıklama yaptı. Başkan Bakırcı CHP Rize İl Başkanının gündeme getirdiği iddia karşısında yaptığı değerlendirmede, özel görüşmelerin etik olarak özelde kalması gerektiğini vurgulayarak, “Bahsedilen binayı gidip bizzat kendim ölçtüm. Dört dörtlük olduğunu belki söyleyemeyiz ama kusur aramaya kalkarsak Rize’de bina kalmaz. Rize ‘deki yapılarda 2.40’dan başlayan mesafeler 3 metreye kadar yükselebiliyor. Bu yasaldır. İsteyen vatandaş bir daireyi 2.40 da yapar 3 metrede yapar. Bu binada da 7 cm bir kat başı bir fazlalık var. Bizzat ben ölçtüm. Toplamda ise az bir fark oluşturuyor. Bu bina biraz yüksek görünüyor. Normalde oradaki binaların hepsi 7 kattır. Ama bu bahsettiğim durumdan dolayı aralarında biraz mesafe görünüyor. Biz Rize ‘de 5–10 cm ‘e bakmıyoruz.” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan’ın başarılı olduğunu ifade eden Bakırcı “Başarılı olduğu için o göreve geldi. İşini başarılı yapıyor. Sırf birisi istedi diye ben onu görevden almam. Görevine devam edecek” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız