1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bakırcı'nın bitmeyen enerjisi
Bakırcı'nın bitmeyen enerjisi

Bakırcı'nın bitmeyen enerjisi

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı haftanın 3 günü sabah namazının ardından halk koşusu yapıyır.

A+A-

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, haftanın üç günü sabah namazının ardından Rize sahilinde kendisine eşlik eden Rizeli işadamları, esnaf ve siyasetçilerle 5 kilometrelik koşu yapıyor.
Spora çok düşkünlüğüyle bilinen Başkan Bakırcı, bu aktiviteyle hem işine sabah erken başladığını hem de temiz, zinde bir vücut ve beyinle çalıştığını belirterek, “Bu spor aşkı gençlik yıllarından beri bende devam etmektedir. Spor yapınca kendimi sağlıklı ve zinde hissediyorum. Bu benim çalışmalarıma da yansıyor. Yoğun çalışma tempom nedeniyle, sabah aydınlığının doğması ile birlikte mesai saatine kadar spor yapıyorum. Benim yaş grubum için en iyi spor koşmaktır. Bu koşu esnasında benimle beraber koşanlarla şehrimizin sorunlarını paylaşıyorum. Daha iyi kalıcı neler yapabiliriz anlamında meseleleri değişik simalardan dinlemenin faydasını görüyorum. Saban 5’de kalkıyor spor kıyafetlerimi giyiyorum. Şehrimizin her hangi bir camisinde cemaatle sabah namazını eda ettikten sonra yola koyuluyorum. Bu yürüyüşüme herkes davetlidir. Bu özelliğimizi bilenler sabah benimle gelip bu yürüyüşe katılıyorlar. Koşu sonunda hep birlikte bazen benim, bazen de çeşitli esnafımızın vermiş olduğu kahvaltı ikramına katılıyor, dağılarak işimize gidiyoruz. Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri yaptığımız bu yürüyüşümüze herkes davetlidir ”dedi.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcının sabah sporu koşusuna, Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif yılmaz, Özel Kalem Müdürü Fahrettin Kaya, Başkan Yardımcısı Mehmet Çolakoğlu, Belediye Encümeni KDRK Başkan Yardımcısı Temel Ali Uzun, Rize’mizin tanınmış, İş adamalarından Köksal Sevimli, Memiş Zehiroğlu, Yeşilay Rize Başkanı B. Ali Kavalcı Siyasetçi esnaf, Bahattin Karali, Halil turan, İsmail Kosif, Nuri Toptan ve birçok şehrin tanınmış siması ve spor adamları katılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız