1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Başarılı Müdür, Şammaz Demirtaş
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Başarılı Müdür, Şammaz Demirtaş

A+A-

Bu zamana kadar Rize’de görev yapan, İl Emniyet Müdürlerimizin kanuni görev alanlarının dışında, her biri farklı donanım, özellik ve kişiliğe sahiptiler.
Yakın bir tarihte İlimizde göreve başlayan, 1.Sınıf Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdürümüz ŞAMMAZ DEMİRTAŞ mesleki olarak bilgi ve beceri dağarcığı oldukça dolu, güçlü kişiliği ve onlarca başarıya imza atmış, bir İl Emniyet Müdür olarak ilimizde göreve başladı.
3 yıl İstanbul İl Emniyet Müdürü CELALETTİN CERRAH’IN en önemli yardımcısı olarak, sırası ile Mali, Narkotik, Organize ve İstihbarat şubelerinde birinci derece de sorumlu, İl Emniyet Müdür yardımcısı olarak bir çok önemli operasyonları yönetti, bir çok başarılı operasyonlara imza attı. Bu başarılı çalışmalarından dolayı, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valiler tarafından onlarca takdirname ve maaşla taltif edildi.
İyi bir İstihbarat ve anti terör uzmanı ve yöneticisi olan, İl Emniyet Müdürümüz ŞAMMAZ DEMİRTAŞ; ABD ve birçok Avrupa ülkelerinde mesleki kurs ve seminerlere katılarak çeşitli sertifika ve diplomalara sahip olmuştur.
Rize İl Emniyet Müdürlüğüne atanır atanmaz, bir kısım cinayetler, hırsızlıklar, kaçakçılık, uyuşturucu ticareti, zararlı yayın ve izinsiz kaçak CD’lere yönelik yaptığı seri çalışmalarla kısa zamanda halkın güvenini ve sevgisini kazandı. Sayın İl Müdürümüzden, Rize halkımız park sorunu konusunda da kesin çözümler beklemektedir. Tabi ki park sorunu sadece, Emniyetimizin yapacağı bir çalışma ile çözüme kavuşamayacağı için, diğer kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa yapılmaya başlanan bir çalışma ile İlimizin önemli sıkıntılarından biriside olan, Park sorununa da çözüm getirileceğine inanıyorum.
365 gün 24 saat sizin için görev başındayız sloganı ile şehrimizde başlatmış olduğu birçok yeni hizmetlerin en önemlisini de; Kent Güvenlik yönetimi projesi MOBESE oluşturmaktadır.
İl Emniyet Müdürümüz ŞAMMAZ DEMİRBAŞ’IN en önemli projeleri, Rize Kent güvenlik yönetimi projesi, Araçların yenilenmesi, Yeni polis evi, Emniyet Müdürlüğü ek bina veya yeni Emniyet Müdürlüğü binasından oluşmaktadır.
Sayın İl Müdürü DEMİRTAŞ; İlimizde suç ve suçlulukla mücadele alanında birçok tedbir alınmakta ve ciddi bir gayret sergilenmektedir. Ancak, günümüzde suç organizasyonlarının kullandığı yöntemlere ve geldiği seviye itibariyle mevcut klasik polisiye yöntemlerle tam bir başarı elde etmek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle Rize’nin güvenliğini daha iyi bir şekilde sağlamak için teknoloji destekli yeni güvenlik önlemleri ve elektronik kontrol sistemleri oluşturularak, Rize Polisinin imkânlarının artırılması çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. Bu nedenle Rize’nin güvenliğini daha iyi bir şekilde sağlayabilmek için teknoloji destekli RİZE MOBESE Projesini gerçekleştirmek istiyoruz. MOBESE projemiz; Komuta kontrol merkezi, Bölge görüntüleme sistemi, Araç takip sistemi, Plaka tanıma sistemi, Mobil araçlar sorgulama sistemi, Mobil karakol sistemi, Kimlik bilgileri veri tabanı, Nezarethanelerin iyileştirilmesi ve e-rizem projesinden oluşmaktadır. Bütün bu çok önemli ve çok kapsamlı mali portesi oldukça yüksek projelerimizdeki amacımız; Rize’mizi ülkemizin en güvenli şehirlerinden birisi haline getirmek ve halkımıza en kaliteli hizmetleri sunmaktır. Bu çalışmalarımızda imkânı olan halkımızın maddi ve manevi desteğini her zaman yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
Sayın İl Emniyet Müdürümüz DEMİRTAŞİ’ makamında ziyaretimde; İlimizde Temsilciliğini yürüttüğüm YEŞİLAY CEMİYETİ olarak yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda Narkotik şube başta olmak üzere her türlü destek sözünü vererek, bu konuda beraber çalışma yaparak, ilimizde uyuşturucu, alkol, madde bağımlılığı konusunda yapılması gereken her türlü çalışmaya hazır olduklarını ifade ettiler.
Rize’mizde başlatmış olduğu ciddi çalışmalarla kısas zamanda, birçok önemli başarılara imza atacağı şimdiden belli olan, İl Emniyet Müdürümüz ŞAMMAZ DEMİRTAŞ beyi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum