1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Başkan Bakırcı balıkçıları dinledi
Başkan Bakırcı balıkçıları dinledi

Başkan Bakırcı balıkçıları dinledi

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı yeni yapılan modern balık satış yerleri için balıkçılarla erken saatte buluştu.

A+A-

Sabah namazını Şeyh Camiinde kılan Başkan Bakırcı ve beraberindekiler buradan dolgu alanında uygun olmayan şartlarda balık satmaya çalışan balıkçıları ziyaret etti. Sabah kahvaltısını da burada yapan ekip balıkçılar tarafından yapılan balık çorbasından içtiler.
Yeni yapılan balık satış yerlerinin durumu hakkında balıkçılarla konuşan Bakırcı “ çalışmalarınızı sabahın erken saatlerinde yerinde görmek ve sizlerin sıkıntılarını dinlemek için geldik. Sizlerinde takdir ettiği gibi ilimizde daha hijyenik şartlarda alış-veriş yapılabilmesi modern bir balıkhane şarttı. Ayrıca çayı ve balığı ile öne çıkmış olan ilimizin balığını biraz daha ön plana çıkarmamız gerekmektedir. Deniz şehri olmamıza rağmen uygun olmayan balık satış yerlerimiz vardı. Karayolları ile yaptığımız protokol neticesinde toptan ve parakende balık satış yerleri oluşturuyoruz. Bunun bir ay zarfında bitirilmesini planlıyoruz. Balıkçı esnafı olarak sizlerden aranızda bir komisyon kurarak bunu Belediyemize bildirmenizi ve müştereken var olan yerlerimizi sizlerle paylaşacağımızı belirtmek istiyorum. Böylece hem vatandaşlarımız hem sizler daha uygun şartlarda, gözede hitap edecek modern bir yerde alış veriş yapabileceksiniz” dedi.

Yapılan çalışmaları takdir eden balıkçı esnafı ziyaretlerinden dolayı başkan Bakırcı’ya ve beraberindekilere teşekkür ederek şunları söylediler; “Bizler Balık komisyoncuları olarak Türkiye’nin bir çok yerine balık gönderiyoruz. Fakat kendimizi bildik bileli sabit ve böyle modern bir yerimiz olmadı. Yıllardır çamur, toz ve soğuk altında iş yapmaya çalıştık. Yapımı devam eden balıkhane ile hem bizler hem de vatandaşlarımız daha hijyenik şartlarda alış-veriş yapabilecekler. Bereketli bir denize sahibiz. Ama aynı bereketi yıllardır insanlara istediğimiz gibi sunamadık. Şimdi başkanımızın girişimleriyle ilimize denizimize layık yerlerle halkımızı memnun edeceğiz".  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız