1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Başkan Bakırcı Pazarcı esnafla
Başkan Bakırcı Pazarcı esnafla

Başkan Bakırcı Pazarcı esnafla

Rize Pazarcı Esnafı, bir zamanlar yer gösterme konusunda büyük gerginlikler yaşadıkları Belediye Başkanı Halil Bakırcı'ya iftar verdiler...

A+A-

Ahmet Yavuz DAL
Ekrem Orhon mahallesindeki katlı otoparkta sebzeci esnafının konuğu olan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Başkan Yardımcısı Mehmet Çolak, Özel Kalem Müdürü Fahrettin Kaya, Asayiş ve Güvenlik Şube Müdürleri hep birlikte oruç açtılar.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı Ramazan süresince farklı yerlerde oruç açmaya devam ediyor. Şehrin birçok sokağında kurulan iftar sofralarına konuk olan Bakırcı “Bu geleneğin devam ettirilmesi gerekiyor. Biz de buna ön ayak olmaya çalışıyoruz” dedi.

İftar sonrası Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı “Bu ramazan ağırlığı sokak iftarlarına verdik. İlimizin geleneği olan, esnaflar tarafından oluşturulan sokak iftar sofralarında oruç açmak istedik. Dolayısıyla Pazarcı esnafımızın da iftarına iştirak ettik. Her yönden lezzetli bir iftar geçirdik. Gördüğüm kadarıyla burada ticaret yapan 38 esnaf kardeşim hallerinden çok memnun. Fakat üzüldüğüm bir şey var. Zamanında biz bunu anlatmaya çalışmıştık, taksici esnafına da minibüs esnafına da anlatmaya çalışmıştık. İletişim sıkıntısı nedeniyle gereksiz tansiyon tırmandırmaları yaşamıştık. Şimdi gelinen nokta ise belediye, esnaf ve vatandaş için çok iyi oldu. Bunun en güzel örneği sabah 06.00’dan akşam saat 23.00’lere kadar devam ettirilen satışlardır” dedi.
Pazarcılar derneği başkanı ise konuşmasında; “Zamanında oluşan iletişimsizlik nedeniyle bizler başkanımızı anlayamadık. Şimdi hepimiz memnunuz. İftar soframızı onurlandırdıkları için tüm misafirlere teşekkür ederiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum