1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Başkan Karafazlı, “Bu proje verimli değil”
Başkan Karafazlı, “Bu proje verimli değil”

Başkan Karafazlı, “Bu proje verimli değil”

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Sabit Karafazlı, Samsun – Sarp hızlı tren yolunun kuzey – güney aksı için düşünülen güzergâhın getirimli olmadığını ifade etti.

A+A-

Meclis Başkanı Karafazlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İlimize kazandırılan Ovit Tüneli, Rize – Artvin Havaalanı ve Lojistik Liman için Cumhurbaşkanımızın himayelerinde emeği geçen tüm Ulaştırma Bakanlarımıza, Genel Müdürlerimize, Siyasilerimize ve diğer bürokratlarımıza kısaca emeği geçen herkese Rize – Trabzon ayrımı yapmadan çok teşekkür ediyoruz. Fakat Samsun – Sarp hızlı tren yolunun Kuzey – Güney aksının düşünüldüğü güzergâhın hatalı olduğunu, gözden kaçmış olabileceğini ya da projenin Ovit Tünelinden önce yapılmış olabileceğini varsayıyorum. Yoksa böylesine bir bariz hatanın olabileceğini düşünemiyorum. Ovit Tüneli üzerinden direkt İyidere Lojistik Limanına inilmesi gerekirken, Gümüşhane – Bayburt’tan Trabzon’a indirilip sonradan Lojistik Limana ulaşmasının mantığını anlamış değilim. Hangi açıdan değerlendirirseniz değerlendirin verimli olmadığı ortadadır. Yakında tünelleri ve bağlantı yolları ile tamamlanacak olan Ovit yolu; Doğu ve Güneydoğu Anadolu hatta Afrika ülkelerine kadar uzanmaktadır. Mevcut yol varken yeni ve pahalı bir maceraya yelken açmanın anlamı yoktur. Ayrıca Lojistik Limanın olmazsa olmazı tren yoludur. Türkiye’nin en büyük dördüncü limanı olan ve bölgenin lokomotifi olacak olan İyidere Lojistik limanını yok sayamaz, görmezden gelemez ve bay pas yapamazsınız. Bu durum hiçbir saikle açıklanamaz. Bu yanlıştan ya da hatadan dönüleceğini ümit ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum