1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bayan muhtardan istifa tehdidi
Bayan muhtardan istifa tehdidi

Bayan muhtardan istifa tehdidi

Erkek olmadığı için seçmenlerinin gözünde, gelmeyen yatırımların sorumlusu durumuna düştüğünü belirten bayan muhtar Rize Valisi’ne istifa etmek istediğini söyledi.

A+A-

Hızır TONYALI - Rize’nin Çamlıhemşin İlçesinin Ülkü Köyü Muhtarı Nezahat Balcı, bir bayan olduğu için gerekli yatırımları almakta zorlandığını ve seçmeni nezdinde gelmeyen yatırımların zanlısı durumuna düştüğünü belirterek, Vali kasım Esen’e istifa etmek istediğini söyledi. Çamlıhemşin ilçesinde gezi ve incelemelerde bulunan Rize valisi Kasım Esen’in çalışmaları incelemek için durduğu köyde sıkıntılarını anlatan bayan muhtar Nezahat Balcı, “Birçok köy grup yol yapımı için gerekli ödenekleri almasına rağmen maalesef 3 yıldır bir bayan olarak benim köyüme hiçbir şey yapamadım. 5 yıldır programa konulmasına rağmen yollar hala yapılmadı. Köy yollarımın bakımı bile yapılmadı. Artık bu şartlarda görev yapmamın bir anlamı yok. Köyümdeki bayanlar yol olmadığı için sırtına yük alıp taşıma yapıyor. Benim de bir bayan muhtar olarak bu manzara karşısındaki mağduriyetimi lütfen anlayın. Artık köylümüz benim bu işlerde sorumlu olduğumu düşünmeye başladı. O zaman ben istifa edeyim de buyurun siz yönetin.” diye konuştu.
 
Rize Valisi kasım esen ise Muhtar’a moral vererek, “Moralini bozma. Görev sürenizin tamamlanmasına 2 yıl daha var. Sizin bu grup yolu için sadece KÖYDES’ten teklif ettiğimiz para 2007 için 2,3 trilyon liradır. Belki bu paranın tamamı gelmez. Ancak 2 yıl içerisinde bir miktar gelir. Nüfusu 500’ü bulmayan bir bölgeye 3 trilyona yakın bir yatırım yapılıyor. Bu parayı yola değil vatandaşa versek herkes terk eder gider buraları. Devletin bu yatırımının kıymetini bilmek lazım” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız