1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. BAYRAM mı geçti?
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

BAYRAM mı geçti?

A+A-

Bayramı zehir ettiler…
Oysaki bayramlarımız birlik ve beraberlik günlerimizdi. Sokaktan geçen köpeğe bile ekmek verildiği günlerdi… Yine de köpek, hep köpek kalıyor haliyle. Yine de hiç gocunmadık köpeklere verilen ekmeklerden, hayvanlara olan sevgimizden…

Tabi yine bayramı bayram yapıp tatillerini yapanlarda yok değildi, basının yoğun araştırmalarına rağmen son gün yakayı ele veren bürokratlarımız bu bayramı gönül rahatlığıyla geçirmişler, ne güzel. Onlar otelleri kapatıp aileleriyle bayramın keyfini çıkarırken Mersin’de, İstanbul’da, Doğuda… Birçok polis merkezi kendini bilmez şereften yoksun insanlar tarafından saldırıya uğradı. Anlaşılan bu bayram da VATAN-İ görevini yapan kimseye yaramadı.

Açılıma karşı çıkanlara, KİN-ci diyenler sanırım bu bayramda söylediklerinden UTANMIŞLARDIR. Utanmamışlarsa da ben onlardan UTANIRIM.

Hani ne oldu, hani her şey iyiye gidecekti ve bizler yanılıyorduk. Nerede açtığınız kardeşlik, insanlık, HOŞGÖRÜNÜZ nerede, bu vatandaşa mı kalmadı hoş-görünüz?

Dağdan indirdiğiniz insana benzerler daha iki gün geçmeden eylemlere başlamışlar. İstediğiniz nedir yani, sokaklara dökülsünler, eylemler yapıp, orayı burayı dağıtıp, polis merkezlerini basıp, yakıp, yıkıp SINIRI GEÇİP, sonra birilerinin onları sınırda BAYRAM gibi karşılamalarını mı seyredelim? Bu mudur istenilen, yakıp yıksınlar ama SINIRDAN DOSTÇA karşılansınlar, sütten çıkmış AK kaşık bilinsinler. Öyle mi?!

Açılalım peki, bu açılımı siz istediniz. Aynı ayrımcılığı birkaç yıl sonra bizler de isteyebiliriz. Yakıp yıkalım, sövüp silelim, aileleri üzelim, evlatları kıralım, incitelim, sonra fazla uzağa gitmeden bir sınırdan geçip BAYRAM-MIŞ gibi karşılanalım.

İzmir’de vatandaşı sokağa döken sizlersiniz, DTP’den her gün basında dinlediğimiz üstü kapalı cicili tehditlerin sebebi de sizlersiniz. Kabahatiniz büyük, boyunuz küçük. Türkiye siyasetinde ne kadar da cüceymişsiniz.

Bıktım bu densizlerin tehditlerini dinlemekten, bunları şımarık çocuk tribine sokan sizler oldunuz. Şimdi ağızlarına bal çalmak istiyorsunuz. Bizden uzak olun o zaman, kazık kadar heriflere “HER DEDİĞİN OLUR” cinsinden yaklaşamayacağız biz. Bizler ki asırlardır her vatandaşımızla kardeşçe yaşamayı bilmişiz, senin kimliğin şudur, benim kimliğim budur demeden yaşamışız. Hesabını vereceksiniz beyler, sokaklara dökülüp bu VATANDAŞ’ın canını yakmanın, bayramı TERÖR GÖSTERİSİ yapmanın hesabını vereceksiniz.

Sizler eğitilecekseniz, bu güzel ülkenin temiz yürekli öğretmenleri tarafından, anaları, babaları, çocukları tarafından EĞİTİLECEKSİNİZ. 

KARDEŞLİĞİN BİRBİRİNE TAŞ ATMAK OLMADIĞINI, DAĞDAN GELEN HAİN’İN SENİN KARDEŞİN OLAMAYACAĞINI, BOŞ-BAKANLARIN BİRİLERİNİ ÖTELEYİP, BİRİLERİNİ İLERİ ALIP AYRIMCILIK YAPAMAYACAKLARINI, BU VATANIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, FERTLERİNİN TÜRK VATANDAŞI, MARŞIMIZ’IN İSTİKLAL MARŞI, DİLİMİZİN TÜRKÇE OLDUĞUNU, SINIRLARIMIZIN NEREDEN BAŞLAYIP NEREDE BİTTİĞİNİ BİLMELİSİNİZ. Zira bizlerin bölücülere vereceği değil bir karış toprağı, zerre toprak parçası bile yoktur. Bu vatanı eviniz gibi bilmediğiniz sürece, komşularınız size daime oyunbozan gözüyle bakacaktır. Oyunu bozarsanız, daima SOBELENECEK olan siz olursunuz.

Ben ırkçı değilim, bu vatanı alt kimlik, üst kimlik diye ayırıp, sonrasında hak dağıtacağız deyip bu ülkede zerre hakkı olmayan pe ka kalılara kutlamalar düzenlenerek SUÇSUZ ilan edilmelerine, avazları çıktığı kadar bizlere irin kusmalarına izin verilmesine karşıyım. Bu ülkede Türklerin söz hakkı olduğu kadar burada yaşayan Kürtlerin de, Lazların da, Çerkezlerin de, Ermenilerin de… söz hakkı vardır. Biz kimsenin söz hakkını, yaşama hakkını kısıtlamaktan yana değiliz. Sadece bu topraklardan kendine PAY isteyecek kadar saçmalayan birkaç densize, BÖLÜCÜYE, BÖLÜCÜYE DESTEK OLANA, TERÖRİSTE, TERÖRİSTE DESTEK OLANA karşıyız. İyi anlaşılalım…

Son günlerde yapılan askeri karalama çalışmalarını, bu olaylara destek olan basın-yayın organlarını kınıyorum. Kurunun yanında yaşı yakanlar ya hiç ateş yakmayacaklar, ya da sonrasında yakılacak olan ateşin sıcaklığına SES ÇIKARMAYACAKLAR.

Katranı elinize yüzünüze bulaştırması kolaydır, fakat sonrasında denize dahi girseniz çıkarması zor olur. Katranlı yüzlerle yüzümüze bakıp bu ateşin isidir deyip bizleri kandıramazsınız…
Güzel yurdumun yüreği güzel tüm yurttaşlarına selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
54 Yorum